Golf GTI Cabriolet

28.05.2012, 18:44 przez Bogusław Korzeniowski

Żadne inne sportowe logo pośród aut kompaktowych, nie jest tak znane na całym świecie i nie cieszy się taką popularnością, jak emblemat „GTI” Volkswagena.

W momencie debiutu pierwszego Golfa GTI przed 36 laty te trzy litery stały się natychmiast symbolem nowego segmentu samochodów. Po ponad 1,8 mln sprzedanych Golfów GTI, Volkswagen wprowadza na rynek pierwszą otwartą wersję tego kultowego auta: Golfa GTI Cabriolet o mocy 210 KM. GTI w wersji kabriolet, wyposażony seryjnie w elektrycznie otwierany i zamykany dach, klimatyzację, elektrycznie obsługiwane szyby, sprzęt audio i system zabezpieczający przed skutkami dachowania, pojawi się w Niemczech u pierwszych dilerów już w połowie czerwca.

Ceny tego GTI rozpoczynają się od 31 350 euro. Data wprowadzenia modelu na polski rynek nie została jeszcze określona.

Osiągi jezdne GTI

Najmocniejszy Golf kabriolet w historii, napędzany silnikiem 2,0 z turbodoładowaniem, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 237 km/h. Przy takich osiągach samochód zużywa tylko 7,6 l/100 km. Golf GTI jest też jedynym kabrioletem w klasie kompaktowej do 210 KM oferowanym z dwusprzęgłową przekładnią. W tym wypadku prędkość wynosi 235 km/h, a spalanie 7,7 l/100 km.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.