x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi A3 zdobywa nagrodę „GelberEngel“

18.01.2013, 11:30 przez Bogusław Korzeniowski

Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii „jakość“ tegorocznej edycji nagrody „GelberEngel“.

Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce awarii, prowadzonym on-line barometrze zadowolenia kierowców oraz na wynikach rozpisanej przez automobilklub ankiety dotyczącej zadowolenia klientów z usług serwisowych.

Werner Zimmermann, szef służb odpowiadających za jakość w Audi, odebrał wczoraj to wyróżnienie w dawnym dworskim kościele, w rezydencji królewskiej w Monachium. Przy tej okazji powiedział: „W 1996 roku, model A3 przetarł szlaki dla segmentu samochodów kompaktowych premium i do dziś wyznacza kryteria w dziedzinie jakości i niezawodności. Ta nagroda to potwierdzenie, że także trzecia generacja modelu spełnia najwyższe wymogi jakości.“

Również inne modele Audi zajęły świetne miejsca w rankingu. W tej samej kategorii „jakość“, Audi A6 zajęło drugie miejsce, a Audi A4 – piąte.

To już dziewiąta edycja nagród „GelberEngel“, jednej z ważniejszych nagród w przemyśle motoryzacyjnym. Przyznawana jest w pięciu kategoriach: jakość, samochód, innowacja, środowisko, przyszłość i osobowość.

()

Podobne artykuły

Aktualności
Sprzedaż Audi w 2012 roku - ponad 1 455 000 egzemplarzy
brak komentarzy
Aktualności
Audi A3 i Euro NCAP
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.