x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Koniec epoki w wyścigach

23.01.2013, 20:24 przez Bogusław Korzeniowski

Począwszy od roku 2014, prototypowe pojazdy Le Mans klasy LMP1 nie będą już mogły brać udziału w tym wyścigu.

Dla Audi oznacza to zamknięcie pewnego okresu z życia marki. To właśnie na Florydzie, w 1999 roku, podczas pokazu na byłym lotnisku, miał swój debiut pierwszy pojazd klasy LMP marki Audi. Teraz na legendarnym torze po raz ostatni pojawią się dwa prototypy ze stajni z czterema ringami.

„Przed nami emocjonujący weekend pod znakiem wyścigów, podczas którego chcemy zabrać fanów w podróż w przeszłość“ – wyjawił szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich. „W Sebring zaczęła się dla Audi obfitująca w wiele sukcesów epoka samochodów wyścigowych. W tym roku, dwa nasze hybrydowe modele, najprawdopodobniej po raz ostatni, będą tu walczyć o zwycięstwo. Fani sportów motorowych, poza wyścigiem, zobaczą cztery inne wyczynowe bolidy oraz kierowców, którzy prowadząc jena przestrzeni lat, razem z Audi tworzyli historię.“

Obok Audi R18 e-tron quattro rocznik 2012, na torze na Florydzie pojawi się bardziej zaawansowana technicznie wersja prototypu. Za kierownicami obu hybryd zasiądą wypróbowane załogi Audi: Marcel Fässler/Oliver Jarvis/Benoît Tréluyer oraz Lucas di Grassi/Tom Kristensen/Allan McNish.Kristensen, sześciokrotny zwycięzca wyścigu, to prawdziwy rekordzista Sebring.

Podczas dotychczasowych trzynastu startów, w będącym już klasyką sportu motorowego wyścigu, kierowcy Audi 22 razy stanęli na podium, a dziesięciokrotnie zwyciężyli w klasyfikacji łącznej. Jeżdżący w barwach Audi Michele Alboreto, Dindo Capello i Stefan Johansson, już podczas debiutu w Sebring, 20 marca 1999 r., wywalczyli podium. Wówczas, podobnie jak dziś, reprezentowali zespół Audi Sport Team Joest.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Zespoły Audi gotowe do startu na torze Daytona
brak komentarzy
Aktualności
Audi A3 i Euro NCAP
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.