x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai lepszy od Mercedesa

25.01.2013, 15:37 przez Bogusław Korzeniowski

Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku.

Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni Santa Fe jednym z najbardziej bezpiecznych pojazdów dotychczas testowanych przez tę niezależną organizację. Jednocześnie Santa Fe został liderem bezpieczeństwa w segmencie ‘Duży SUV 4x4’, wyprzedzając takie modele, jak:  Mercedes-Benz M- Klasa i Range Rover.

Spośród 36 testowanych w 2012 r modeli, osiem zostało zarekomendowanych przez Euro NCAP ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa.  W zakresie ‘ochrona dorosłych pasażerów’ Hyundai Santa Fe uzyskał 96% z maksymalną liczbą punktów w teście bocznym. W zakresie ‘ochrona przewożonych dzieci’ osiągnął notę 89%, a w kategorii ‘systemy bezpieczeństwa’ notę 86% - między innymi dzięki wyposażeniu w system stabilizacji pojazdu.

Zastosowanie w Santa Fe aktywnego systemu ochrony pieszych, jest kolejnym dowodem na najwyższą dbałość Hyundaia o bezpieczeństwo na drogach. W razie zderzenia z pieszym system zostaje aktywowany, zmniejszając ryzyko poważnych obrażeń. W kategorii ochrona pieszego Hyudnai Santa Fe uzyskał wynik na poziomie 71%, czym znacznie wyprzedził swoich konkurentów, dla których średnia wyniosła 63%.

"Fakt, że Hyundai posiada w swojej ofercie Santa Fe Nowej Generacji - samochód rekomendowany przez Euro NCAP jako najbardziej bezpieczny w swojej klasie - świadczy o najwyższej trosce marki o uczestników ruchu drogowego. Zastosowane standardy bezpieczeństwa w połączeniu z niskim poziomem emisji CO2, bogate wyposażenie i atrakcyjny design samochodu, składają się na kompleksowy pakiet korzyści, dedykowany naszym europejskim Klientom” - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Hyundai Santa Fe Nowej Generacji to kolejny model z gamy Hyundaia, który uzyskał maksymalną notę 5 gwiazdek w rygorystycznych testach Euro NCAP, obok nowego i20, ix20, ix35, i40, Velostera oraz i30.

Model Santa Fe oferowany jest w całej Europie z programem 5-letniej potrójnej gwarancji, na który składają się: 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej i 5 lat assistance.

Podobne artykuły

Aktualności
Hyundai i20 na gaz
brak komentarzy
Premiery
Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.