x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Technika świetlna

27.01.2013, 11:16 przez Bogusław Korzeniowski

Montowane seryjnie, precyzyjne i efektywne reflektory halogenowe z przezroczystymi kloszami zapewniają kierowcy nowego Audi A3 Sportback doskonałą widoczność podczas jazdy po zmroku.

Na życzenie, może ono zjechać z taśmy produkcyjnej wyposażone w reflektory ksenonowe Xenon plus. Automatyczna regulacja zasięgu wiązki światła zapobiega oślepianiu pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. Zintegrowane z reflektorem diodowe światła do jazdy dziennej, tworzą biegnące przy jego górnej i wewnętrznej krawędzi wąskie pasy światła o jednolitym optycznie konturze, przypominającym nieco brew ludzkiego oka.

Jeśli nasze Audi wyposażone jest w reflektory ksenonowe Xenon plus, to światła tylne wykonane są w najnowocześniejszej technice diodowej. Trójwymiarowe wrażenie swobodnego unoszenia się łukowatych pasów diod, to element nowego języka stylistycznego Audi. Górny kontur świateł zamyka znajdujące się u ich brzegu pasmo wykonanego również w technice diodowej kierunkowskazu. Elementem wyposażenia seryjnego jest adaptacyjne światło hamowania, które podczas energicznego hamowania pulsuje z dużą częstotliwością.

Oparta na technice ksenonowej plus funkcja dynamicznego doświetlania zakrętów Audi adaptivelight, gwarantuje inteligentne doświetlenie drogi w zakrętach. Jeśli jest połączona z systemem nawigacji, to może zostać wzbogacona o funkcje: światło w mieście, na drogach poza zabudowaniami, na autostradzie, na skrzyżowaniach i światło turystyczne, które dostosowują ustawienia reflektorów do ruchu. W połączeniu z płynną regulacją zasięgu światła reflektora, można automatycznie, w płynny sposób, regulować granicę przestrzeni oświetlonej i nieoświetlonej. Podczas jazdy nocą pozwala to na znaczne zwiększenie zasięgu światła.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Technika
Audi Pre Sense Basic
brak komentarzy
Premiery
Audi A3 Sportback w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.