x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Adaptive Cruise Control

27.01.2013, 11:44 przez Bogusław Korzeniowski

W nowym Audi A3 Sportback, zastosowano wiele zaawansowanych rozwiązań dotyczących systemów wsparcia kierowcy, które przeniesiono na grunt segmentu samochodów kompaktowych premium z klasy luksusowych limuzyn.

Przykładem jest tu chociażby tempomat z automatyczną regulacją odległości między pojazdami poruszającymi się jednym pasem ruchu Audi adaptive cruise control (ACC). Korzystający z radaru tempomat ACC, którego czujnik umiejscowiony jest w dolnej partii osłony chłodnicy Singleframe, samoczynnie spowalniając i przyspieszając w określonych granicach, gwarantuje, że nasze Audi A3 Sportback w przedziale prędkości od 30 do 150 km/h zachowa pożądaną odległość od pojazdu jadącego przed nim. W zakresie określonych prędkości granicznych tempomat sprawia, że nasz pojazd samodzielnie przyspiesza i zwalnia.

Kierowca może określić pożądany odstęp i dynamikę tempomatu, wybierając miedzy czterema stopniami jego działania. Jeśli na pokładzie nowego Audi A3 Sportback znajduje się pakiet wsparcia kierowcy (obejmujący wsparcie parkowania plus z selektywnym wskazywaniem oraz aktywnego asystenta toru jazdy Audi active lane assist), to górna granica działania tempomatu ACC przesuwa się do prędkości 200 km/h. Uzupełnieniem tempomatu, w połączeniu z przekładnią automatyczną S tronic, jest funkcja Stop&Go. Zatrzymuje ona nowe Audi A3 Sportback za hamującym przed nim pojazdem. Po trwającym mniej niż trzy sekundy postoju, automatycznie pozwala na dalszą jazdę.

()

Podobne artykuły

Technika
Audi Side Assist
brak komentarzy
Technika
Audi Pre Sense Basic
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

rezydent

to krok do przodu

26 kwietnia 2013 19:31:27 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.