x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Rok 2012 wzrost sprzedaży Audi w Polsce

04.02.2013, 18:02 przez Bogusław Korzeniowski

Rok 2012 był dla Audi w Polsce rokiem bardzo korzystnym. Klienci kupili i zarejestrowali tu 5 111 samochodów, o 23,54 procent więcej niż w roku poprzednim.

Tym samym, marka zwiększyła swój udział w rynku do 1,91 procenta. To najlepszy wynik od początku istnienia zorganizowanych struktur importerskich Audi w Polsce. Auta z czterema ringami są w tej chwili na drugim, jeśli chodzi o liczbę rejestracji, miejscu w segmencie Premium w Polsce, z udziałem rzędu 22,59 procent.

Niewątpliwie, tak dobry wynik sprzedaży to w dużej mierze zasługa dwóch nowych modeli: Audi A3 i Audi A4, które na polskim rynku pojawiły się w 2012 roku.

Nowe Audi A4 jest teraz bardziej dynamiczne, oferuje aż cztery benzynowe silniki TFSI i sześć jednostek TDI, które stanowią wzorcowe połączenie sportowego charakteru i efektywności. Funkcjonalne i przestronne wnętrze modeli A4 jest teraz bardziej sportowe, linie są prowadzone płynnie, dominuje elegancja i czysta forma. Dodatkowo, nowe rozwiązania z dziedziny efektywności, dynamiki jazdy i systemów infotainment, czynią ten samochód ikoną marki.

Nowe Audi A3, którego światowa premiera miała miejsce podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, a polska podczas Poznań Motor Show 2012, jest pojazdem pełnym zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz innowacji we wszystkich dziedzinach. Nowe Audi A3 wykracza poza ustalone granice, wnosząc jakość klasy luksusowych limuzyn do segmentu samochodów kompaktowych premium.

Umocnienie się pozycji marki Audi na polskim rynku, to także zasługa intensywnie rozbudowującej się sieci dealerskiej marki. W najbliższych miesiącach będą uruchamiane następne placówki.

W roku 2013 do umocnienia pozycji rynkowej przyczynią się zapewne nowe modele wprowadzane na rynek.

Swoją polską premierę w 2013 roku będą miały m.in. już w lutym Audi A3 Sportback, a w późniejszych miesiącach także Audi A3 Limuzyna, Audi RS7, Audi RSQ3, Audi RS6 Avant, Audi SQ5, Audi RS5 Cabriolet, Audi S3 i Audi S3 Sportback.

()

Podobne artykuły

Aktualności
Rekord Volkswagena w roku 2012
brak komentarzy
Aktualności
Wyniki Peugeot w Polsce w roku 2012
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.