x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Renault Megane I -typowe usterki, poradnik kupującego

06.02.2013, 18:51 przez konrad

Renault Megane I to jeden z najpopularniejszych kompaktów na polskich drogach. Samochód cieszył się powodzeniem wśród kierowców kupujących nowe auta, nic zatem dziwnego, że teraz cieszy się powodzeniem na rynku samochodów z drugiej ręki. Dziś przyjrzymy się jakich awarii można spodziewać się po tym samochodzie. Od razu warto powiedzieć, że jest ich bardzo dużo.

Renault Megane I było produkowane w latach 1995 – 2002. W 1999 roku producent przeprowadził facelifting, w czasie którego dokonano zmian kształtu przedniej części nadwozia (najbardziej widoczne są zmiany kształtu przednich reflektorów oraz grilla) oraz lekko zmodernizowano wnętrze samochodu. Samochód oznaczony jako Phase II był produkowany do 2002 roku (w salonach pojawił się wtedy Megane II).

Renault Megane I było produkowane aż w sześciu wersjach nadwozia: jako pięciodrzwiowy hatchback, jako czterodrzwiowy sedan, jako pięciodrzwiowy mini van oznaczony jako Scenic, jako dwudrzwiowy kabriolet, jako pięciodrzwiowe kombi i jako dwudrzwiowe coupe, mające naprawdę interesujący i ponadczasowy wygląd. Megane I powstało jako głęboko zmodernizowana wersja Renault 19. Megane I zostało bowiem zbudowane na tej samej płycie podłogowej, co poprzednik. Megane wykorzystuje także zawieszenie i skrzynie biegów odziedziczone po Renault 19. W testach bezpieczeństwa Euro NCAP auto otrzymało cztery gwiazdki na pięć możliwych.

Co znajdziemy pod maską Renault Megane I? Zacznijmy od wymienienia silników benzynowych: 1.4l (70KM, 75KM, 90KM), 1.6l (75KM, 90KM, 107KM), 1.8l (116KM), 2.0l (114KM, 139KM) i 2.0l IDE (140 KM). Wśród silników wysokoprężnych znajdziemy następujące jednostki: 1.9D (64KM), 1.9TD (95KM), 1.9 dTi (75KM, 98KM) oraz 1.9 dCi (102KM). Z silnikami współpracowały pięciobiegowe skrzynie manualne albo czterobiegowe automaty.

Jakich awarii możemy spodziewać się po Renault Megane I?

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
Renault 4CV - francuski garbus
brak komentarzy
Premiery
Nowe Renault Clio - nowy styl, prosty, zmysłowy i pełen ciepła
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.