x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Infiniti - Red Bull doda mu skrzydel

06.02.2013, 20:40 przez Bogusław Korzeniowski

Prezentacja bolidu zespołu Infiniti Red Bull Racing na sezon 2013, oznaczonego symbolem RB9, to nie tylko premiera samochodu, którym stajnia będzie bronić mistrzowskich tytułów kierowców i konstruktorów F1, ale też początek nowej ery zespołu.

Nowe barwy mocno odzwierciedlają zacieśnienie współpracy między Red Bull Racing oraz marką samochodów klasy Premium − Infiniti.

Nowy bolid, w nowych barwach, wśród których bardzo przybyło fioletu – koloru sponsora tytularnego – Infiniti, zaprezentowany został w siedzibie zespołu w Milton Keynes (Wielka Brytania). Na prezentacji nie mogło oczywiście zabraknąć trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1 Sebastiana Vettela i dziewięciokrotnego zwycięzcy wyścigów Grand Prix Marka Webbera. Odsłonięcie samochodu było dla Infiniti okazją, by potwierdzić, że firma nie tylko została sponsorem tytularnym zespołu, jak ogłoszono w listopadzie 2012 roku, ale też, że przez najbliższe cztery lata będzie najważniejszym partnerem jego dynamicznych osiągów i… osiągnięć.

Komentując zacieśnienie współpracy z zespołem, Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company, powiedział: „Nasze nowe, poszerzone partnerstwo w Infiniti Red Bull Racing jest kamieniem milowym dla Infiniti i wyraźnym potwierdzeniem zobowiązania do budowania siły marki na całym świecie. Dotychczasowa dwuletnia współpraca przyniosła doskonałe rezultaty dla obu stron. Widoczne teraz nasze większe zaangażowanie, integracja w jeden zespół, przyniesie znaczne korzyści naszym pracownikom i pomoże w doskonaleniu technologii. Przystępujemy do sezonu 2013 i kolejnych ze wspólnym celem – zapewnienia najwyższych osiągów na torze i poza nim."

Kadra inżynierska Infiniti już jest włączona w pracę zespołu z Milton Keynes, co potwierdza pogłębienie technicznych więzi i ma przynieść efekt synergii między zespołem F1, a producentem aut. Kolejni inżynierowie Infiniti będą sukcesywnie dołączać do zespołu z Milton Keynes, Infiniti uważa bowiem, że współpraca wokół bolidu Formuły 1 jest doskonałym polem doświadczalnym do analiz parametrów dynamicznych i do dalszego rozwoju. Pierwszym wskaźnikiem technicznych korzyści współpracy było powstanie w ubiegłym roku, w zaledwie sześć miesięcy od koncepcji do produkcji, modelu Infiniti FX Vettel Edition. Natomiast w ostatnim czasie kierowcy Infiniti Red Bull Racing Sebastian Vettel i Sebastien Buemi przeprowadzili testy, których celem było udoskonalenie nowego Infiniti Q50.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Infiniti Q50 - efekt współpracy z Daimlerem?
brak komentarzy
Aktualności
Infiniti wprowadza nowe nazwy modeli
3 komentarze

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.