x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi DTM. Kadra skompletowana

06.02.2013, 20:53 przez Bogusław Korzeniowski

Kadra Audi w sezonie 2013 serii wyścigów DTM, to mieszanka doświadczenia i młodości.

Ośmiu kierowców Audi ma na swoim koncie cztery tytuły, udział w 478 wyścigach, 39 zdobytych pole positions i aż 34 zwycięstwa, co plasuje ich w czołówce DTM. W porównaniu do ubiegłorocznego składu zaszła jedna zmiana. Rahel Frey będzie nadal startować dla Audi, ale w klasie GT. Jej miejsce w kokpicie zajmie– Jamie Green.

„Jestem pewien, że sezon 2013 dzięki tak doborowej kadrze przyniesienie nam wiele sukcesów. Być może jest to nawet najlepszy skład, odkąd Audi bierze udział w wyścigach serii DTM“ powiedział dr Wolfgang Ullrich, szef Audi Motorsport. Rahel Frey opuszcza co prawda DTM i będzie kontynuować karierę jako kierowca w klasie GT, ale za to Miguel Molina zasiądzie za sterami Audi już po raz czwarty.

Od bieżącego sezonu, w DTM obowiązują nowe zasady. Każda z imprez serii została skrócona do dwóch dni, zatem kierowcy będą mieć mniej czasu na przygotowanie się do kwalifikacji i wyścigu. „Wszystko zależeć będzie od dogrania szczegółów w możliwie najkrótszym czasie. Tutaj nieocenione jest doświadczenie“ – podkreślił Wolfgang Ullrich. „Dlatego zdecydowaliśmy by zrezygnować z nowych kierowców i pozostać przy sprawdzonym składzie. Chciałbym serdecznie podziękować Rahel za jej wyniki i zaangażowanie w DTM. Jej osiągnięcia stanowiły duży wkład w nasz udział w tych wyścigach. Mam nadzieję, że podobnie będzie w przypadku jej przyszłych startów w barwach Audi.“

Mimo doskonałych wyników i wielu odniesionych zwycięstw, średnia wieku kierowców Audi w serii DTM wynosi tylko 28 lat. Za „stare wygi“ uważa się dwukrotnych mistrzów DTM Mattiasa Ekströma i Tima Scheidera. Debiutantem w zespole Audi jest Jamie Green. 21-letni Adrien Tambay i 23-letni Miguel Molina wciąż uważani są za młodzież. W skład kadry wchodzą jednak również doświadczeni kierowcy: zwycięzca z Le Mans Mike Rockenfeller, tryumfator wyścigu Race of Champions Filipe Albuquerque oraz dwukrotny najlepszy kierowca sezonu Edoardo Mortara.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
„Najlepsze samochody 2013“ - Audi wysoko...
brak komentarzy
Aktualności
Kubica: „W Mercedesie DTM czuję się jak w domu”
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.