x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Lancia Voyager - samochód podróżnika

05.06.2012, 15:54 przez Bogusław Korzeniowski

Wielokrotnie podkreślałem, że Amerykanie, mający większe ulice, większe samochody, nie potrafią wyczuć europejskiego stylu kompaktowych wersji osobowych, vanów, czy SUV-ów. Jednakże w modelach wersji maxi są perfekcjonistami. Przekonaliśmy się o tym testując Lancię Voyager.

Model nie powstał jako indywidualny styl Lancii, ale jako adaptacja Chryslera Grand Voyager. Włoscy styliści wykonali jedynie kosmetyczne poprawki, polegające na delikatnej modyfikacji przedniej partii, aby zaakcentować styl Lancii, przekonstruowanie zawieszenia, aby dopasować walory jezdne do europejskich dróg, oraz wprowadzenie nowej jakości materiałów tapicerskich, aby zagwarantować komfort na poziomie oferowanego przez Lancie. Poza tym jest to jednak prawdziwy Van, który od trzydziestu lat jest wzorcem dla wszystkich producentów. Tak więc Lancia Voyager ma 521 cm długości, 195 cm szerokości i 175 cm wysokości oraz 3-metrowy rozstaw osi. Jej wymiary mają istotne znaczenie dla komfortu, tak jak wyposażenie w relingi dachowe i poprzeczne belki bagażnika dachowego (elementy standardowego wyposażenia), pełnowymiarowe okna i smukłe słupki nadwozia oraz elektrycznie sterowane drzwi boczne i elektrycznie uchylana tylna klapa (przekonstruowana z Chryslera, pod kątem większej estetyki i funkcjonalności dostępu do wnętrza).

Lancia Voyager: Komfort w stylu XXL

Jednak nie ogromna wielkość karoserii robi wrażenie, ale to co kryje się we wnętrzu. Naprawdę żaden z europejskich samochodów Van nie może równać się z Voyagerem. Tyle miejsca w środku i taki poziom wyposażanie zapewniają jedynie VW Caravella i Mercedes Viano w wersji Avantgarde, ale w przeciwieństwie do Lancii są to modele bardziej nastawione na komfortowe miejsca dla biznesmenów niż samochód dla podróżnika. Zasiadamy więc za kierownicą, zaczynamy rozglądać się po wnętrzu i…czujemy się jak w samolocie, gdzie sufitowe lampki LED można dowolnie ustawiać tak, by każdy z pasażerów mógł czytać, w chwili gdy akurat zechce.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Nowa Lancia Thema
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Lancia Delta – tradycja i nowoczesność
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.