x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Alfa Romeo – piękna Włoszka, obiekt pożądania

12.02.2013, 12:50 przez Bogusław Korzeniowski

Debiutująca na 83. Międzynarodowym Salonie w Genewie Alfa Romeo 4C coupé z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem, stanowi kwintesencję sportowego ducha Alfy Romeo: osiągi, włoski styl i doskonałość techniczna ukierunkowana na zapewnienie maksymalnej przyjemności  z jazdy.

Nazwa 4C- powrót do przeszłości

Nazwa “4C” czerpie inspiracje ze swojej chlubnej przeszłości, przenosząc w czas przyszły osiągnięcia technologiczne oraz związane z nimi emocje. Odwołuje się do wielkiej sportowej tradycji Alfy Romeo - w latach trzydziestych i czterdziestych, nazwy 8C i 6C wyróżniały wtedy samochody cywilne oraz wyścigowe, wyposażone w mocne silniki ośmiocylindrowe oraz innowacyjne sześciocylindrowe , uzyskując docelowy stosunek masy do mocy taki, jak w prawdziwym  samochodzie wyścigowym, czyli poniżej 4 kg/ KM, ale stawiając nie tyle na dostarczaną moc, co na ograniczenie masy, by zapewnić lepszą elastyczność i osiągi.

Nadwozie

Zaprojektowana przez Centrum Stylu Alfa Romeo, 4C odwołuje się bezpośrednio do kultowych modeli, które pozostawiły znaczący ślad w historii marki. Jednym z nich, ze względu na analogiczne wymiary i układ jest z pewnością model 33 Stradale.  Samochód, który łączył wyjątkowe wymagania mechaniczne i funkcjonalne ze stylem, eksponując za pomocą silnika i nadwozia niepowtarzalne cechy Alfy Romeo . Również 4C pokonuje tą samą drogę i kontynuuje trend zapoczątkowany przez 8C Competizione, udoskonalając jeszcze niektóre specyficzne koncepcje marki, takie jak kompaktowość, dynamiczność czy elastyczność.

Wnętrze pojazdu

Istota designu i użytych materiałów widoczna jest również wewnątrz pojazdu, gdzie wszystko pomyślane jest i ukierunkowane na czerpanie maksymalnej przyjemności z jazdy. Wewnątrz na pierwszy plan wysuwa się włókno węglowe zastosowane do realizacji przestrzeni wokół kierowcy i pasażera, które nadaje zaawansowanemu technologicznie wnętrzu, unikalnego i lekkiego charakteru.

Wymiary i kształt

Kompaktowe wymiary wpływają na wyjątkowość tego dwuosobowego samochodu coupe’ na tle jego konkurentów: długość poniżej 4 metrów, szerokość 200 cm, wysokość 118 cm i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Są to wymiary, które z jednej strony podkreślają zalety kompaktowego samochodu, a z drugiej jego elastyczność. Poza tym, dzięki doskonałej pracy projektantów, samochód osiąga maksymalny poziom efektywności aerodynamicznej, odnotowując ujemny Cz (współczynnik siły nośnej), który tak, jak w samochodach wyścigowych, przyczynia się do zwiększenia stabilności i przyczepności przy wyższych prędkościach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Nowy spider Alfa Romeo od... Mazdy
brak komentarzy
Technika
Alfa Romeo – pewność i fascynacja w każdą pogodę
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.