x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Yaris II - typowe usterki, poradnik kupującego

25.02.2013, 20:24 przez konrad

Pierwsza generacja modelu Yaris cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dlatego też w 2005 roku koncern zaprezentował drugą generację tego auta.

Sylwetka pozostała niemalże ta sama, ale auto wyraźnie wyładniało. Yaris II, tak samo jak jego poprzednik, był autem idealnym dla kobiet, świetnym partnerem na dojazdy do pracy, a w biedniejszych rodzinach pełnił także rolę miniaturowego auta rodzinnego. Z racji tego, że tak samo jak poprzednik, Toyota Yaris II była bardzo często wykorzystywana przez firmy we flotach oraz jako auto do nauki jazdy, trzeba dokładnie zweryfikować pochodzenie samochodu, aby nie wejść na minę.

Auto było produkowane od 2005 roku, a cztery lata po wprowadzeniu do produkcji przeprowadzono facelifting (w 2009 roku). Zmieniono kształt przednich zderzaków i przednich świateł oraz dodano kilka drobiazgów.

Na polskim rynku auto było dostępne w dwóch wersjach nadwozia: jako trzy lub pięciodrzwiowy hatchback (na innych rynkach dostępny był także model w wersji sedan).

Co znajdziemy pod maską Toyoty Yaris II? Tym razem paleta silników benzynowych składała się z czterech jednostek: 1.0l i VVT-i (68KM), 1.33l i Dual VVT-i (101KM), 1.5l VVT-i (103KM) oraz 1.8l i VVT-i (133KM). W Toyocie Yaris II montowano także silnik wysokoprężny 1.4 D-4D. To ta sama jednostka, która zagościła pod maską Toyoty Yaris I. Tym razem jednak producent montował wersję wzmocnioną (moc 90KM), znaną między innymi z Toyoty Corolli. Z silnikami mogła współpracować jedna z czterech skrzyń biegów: pięcio lub sześciubiegowa skrzynia manualna, albo pięciostopniowa przekładnia zautomatyzowana MMT lub bezstopniowa skrzynia CVT. Samochód miał napęd przedni.

Producent nie ustrzegł się kilku wpadek, ale przy odpowiednim wyborze wersji i auta (z pewnego źródła, nie z floty czy auto szkoły) Toyota Yaris II powinna być mało kłopotliwym członkiem rodziny.

Na początek wymienimy te awarie, do których dochodzi najczęściej.

Jakich problemów można spodziewać się po silnikach Toyota Yaris? W jednostce 1.3l zastosowano nietrwałą pompę wody. Pozostałe silniki benzynowe spisują się świetnie. Warto pamiętać, że jednostki VVT – i (ze zmiennymi fazami rozrządu)  lubią olej i potrzebują go w ilości do jednego litra na tysiąc kilometrów. To nie jest absolutnie żaden niepokojący objaw.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Yaris I - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Toyota Yaris Hybrid – traci przy bliższym poznaniu
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.