x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy SEAT Leon SC – symbol dynamizmu

27.02.2013, 16:50 przez Bogusław Korzeniowski

Dzięki doskonale wyważonym proporcjom nowy SEAT Leon SC wygląda wyjątkowo dynamicznie już na pierwszy rzut oka.

Jego długość, wysokość i szerokość oraz krótkie zwisy dodają mu dynamizmu nawet wtedy, gdy pozostaje w miejscu. Inspirowany zaprezentowanymi niedawno samochodami koncepcyjnymi IBE, IBL i IBX 3-drzwiowy kompakt jest wyrazem dynamizmu, który jest tak charakterystyczny dla języka konstrukcyjnego inżynierów marki SEAT.

W porównaniu do 5-drzwiowego Leona rozstaw osi modelu SC zmniejszył się o 35 milimetrów. Co więcej, linia okien, która przebiega do dolnej krawędzi tyłu samochodu, sprawia, że samochód jest optycznie dłuższy niż 4 metry 23 centymetry. Dzięki temu nowy Leon SC posiada sportowe zacięcie i moc, zamknięte w kompaktowej sylwetce.

Konstrukcja przodu pojazdu przypomina grot strzały. Wszystkie linie ciągną się w kierunku jednego punktu, który znajduje się z przodu pojazdu. Prosta i idealnie ukształtowana forma trójkąta to fundamentalny element języka konstrukcyjnego inżynierów marki SEAT. Kształt ten jest widoczny również w wielu innych miejscach nowego Leon-a SC.

Motyw trójkąta zarysowany jest również w konstrukcji reflektorów. Ich kanciasta linia to typowa cecha nowego, projektowego języka SEAT-a, a jednocześnie element doskonale zintegrowany z nową wyrzeźbioną formą Leona.

Z profilu bocznego nowy SEAT Leon SC prezentuje prawidłowo wyważone proporcje między materiałami w postaci szkła i metalu, z czego 1/3 to powierzchnia.

Nowoczesne i intuicyjne wnętrze z informacyjno-rozrywkowym systemem

Dynamizm nowego Leona jest widoczny również wewnątrz pojazdu, które jest wyraźne, jasne i przejrzyste. Materiały są najwyższej jakości, tak samo z resztą jak sposób wykonania. Wszystkie powierzchnie wnętrza są przyjemne w dotyku, a niektóre wersje wyposażeniowe oferują dodatkowo chromowane i skórzane wykończenia.

 Konstrukcja kokpitu jest intuicyjna i dopasowana do kierowcy. Wszystkie przełączniki, przyciski i dźwignie są w miejscu do którego sięga kierowca. Fotele mają sportowy profil, a regulacja wysokości fotela jest standardem we wszystkich wersjach wyposażeniowych. Gwarantują one najlepszą pozycję podczas dynamicznej jazdy i komfortowe warunki w czasie długich podróży.

SEAT wprowadza na rynek nowego Leona SC z szeroką gamą najnowocześniejszych systemów informacyjno-rozrywkowych. Sztandarowym systemem jest SEAT Easy Connect, który jest wyposażony w dotykowy ekran pozwalający na obsługę nie tylko funkcji związanych z zestawem audio, telefonem i nawigacją, lecz wielu innych. Ekran dotykowy, który może być nawet 5,8-calowy, wraz z przyciskami i pokrętłami, jest umieszczony w środku deski rozdzielczej między dwoma nawiewnikami. Jest on czytelny i w zasięgu ręki zarówno kierowcy, jak i pasażera siedzącego z przodu. Po raz pierwszy, najlepiej wyposażone wersje posiadają czujniki odległości ręki od monitora dotykowego, dzięki czemu jazda jest jeszcze przyjemniejsza.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Seat Leon II - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz
Poradnik kupującego
Seat Ibiza 4 - typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.