x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Czy Kia wyznacza standardy motoryzacji?

01.03.2013, 13:37 przez marta

Koncern Kia to jeden z prawdziwych tygrysów Dalekiego Wschodu. W podsumowaniu Best Global Brand, który ustala listę stu najlepszych koncernów na świecie, z motoryzacyjnego światka jest dwanaście firm motoryzacyjnych.

Wśród tego zestawienia pierwsze miejsca ma Toyota (10-ta w generalnej klasyfikacji), drugie ma Mercedes-Benz (11), trzecie BMW (12), czwarte Honda (21), piąte Volkswagen (39), szóste Ford (45), siódme Hyundai (53), ósme Audi (55), dziewiąte Porsche (72), dziesiąte Nissan (73), jedenaste KIA (87) i dwunaste Ferrari (99).

Szczególnie warto tu zaakcentować pozycję firm koreańskich i ich intensywny rozwój. W roku 2010 Hyundai był na miejscu 65. Rok później na miejscu 61, a ostatni ranking wskazuje na miejsce 53. Także siostrzana firma KIA (Hyundai i KIA należą do jednego koncernu) jest po raz pierwszy sklasyfikowana w rankingu najlepszych marek świata. My w Polsce ekspansywną politykę koncernów postrzegamy przez pryzmat modeli i30 i Cee’d, ale wysoką pozycję firm na świecie sprawiło docenienie tych producentów w Korei, Chinach i obu Amerykach. Zresztą, producenci ci mają swe fabryki w Amerykach, Azji i Europie

I właśnie tę wizję dla Europy i świata zobaczyliśmy na stoisku w Genewie. Wprawdzie większość osób najbardziej interesował Kia pro Cee’d GT i Cee;d GT, gdyż jest to samochód, który pozwolił znaleźć się w rodzinie kompaktów o mocy ponad 200 KM, ale bardziej interesująca wydaje się koncepcja nowego samochodu miejskiego.

Dzięki charakterystycznej, firmowej atrapie chłodnicy „tiger-nose” w formie swawolnego lecz przyjaznego uśmiechu oraz stylistycznej aranżacji reflektorów, w połączeniu ze zdecydowanymi liniami karoserii emanującej napięciem i siłą, koncepcyjny „urban vehicle” stanowi pokaz zaangażowania marki Kia w design samochodów awangardowych i niebanalnych. Dowodzi to więc, że firma nie tylko stara się produkować modele, które maja odnieść rynkowy sukces, ale także stara się wyznaczać kierunki rozwoju motoryzacji. Bądź co bądź jest jedynynastą firmą motoryzacyjną na świecie.

Bogusław Korzeniowski, Genewa

Podobne artykuły

Premiery
Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT w Genewie
brak komentarzy
Aktualności
Kia - uznanie na świecie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.