x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Bentley Flying Spur – nowy standard luksusu

10.03.2013, 17:25 przez Bogusław Korzeniowski

Nowy Bentley Flying Spur wyznacza nieosiągalne dotychczas standardy dla sportowego, luksusowego sedana. Zespół zajmujący się stylizacją Bentley’a nadał mu atletyczny wygląd, łącząc klasyczne cechy design Bentley’a ze sportowym charakterem i nowoczesnymi detalami.

Patrząc na profil boczny, widzimy klasyczną limuzynę (długość – 530 cm, szerokość – 198 cm, wysokość - 149 cm) o prostych liniach wszystkich trzech brył. Jednakże bliższe spojrzenie pozwala zauważyć subtelne smaczki tego profilu. Linia przednich słupków, oraz zarys dachu są bowiem dużo węższe niż w innych limuzynach, a tylny słupek - dzięki odpowiedniemu nachyleniu i linii poprowadzonej od dachu do ramki szyby tylnej - nadaje mu lekkość i dynamikę. Przednie błotniki mają charakterystyczne przetłoczenia, co sugeruje zarówno szerokość i masywność tych elementów (a tych wymagamy od wersji prestiżowych), ale równocześnie delikatne pofalowanie „płaskiej powierzchni” obok maski, nadaje lekkości i fantastycznej gry świateł.

Z przodu zaś mamy typowy znak Betleya: chromowana kratka osłony chłodnicy i dwie pary reflektorów. Jednakże i w tym wypadku jest innowacja. Kratka jest bowiem bardziej pionowa, a reflektory to starannie opracowane jednostki świetlne LED.

Te niuanse stylistyczne to dopiero preludium do zachwytu nad sylwetką. Idealne dopracowanie w tunelu aerodynamicznym sprawiło bowiem, że nadwozie to ma współczynnik oporu powietrza Cx=0,29. Taki wynik stawia zaś nowy model na czele wśród współczesnych dużych limuzyn.

Warto też odnotować, że liczne wzmocnienia i na nowo opracowane strefy bezpieczeństwa sprawiły, że model ma bardziej sztywne nadwozie i zapewnia bezpieczeństwo bierne, niedostępne poprzednim modelom. Jednocześnie mimo udoskonaleń i wzmocnień konstrukcji nadwozia, oszczędności wagowe pozwoliły na obniżenie całkowitej masy - w porównaniu z modelem pierwszej generacji o 50 kg. Nie zmienia to faktu, że ta ogromna limuzyna waży 2 475 kg.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Lamborghini Veneno
1 komentarz
Aktualności
Bugatti za ponad 11,5 mln zł
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.