x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Skoda Octavia III już w salonach!

13.03.2013, 11:29 przez Bogusław Korzeniowski

Nowa Škoda Octavia, której sprzedaż właśnie się rozpoczyna, jest konkurencją sama dla siebie. Trudno bowiem jednoznacznie zaszufladkować ją w jakimś segmencie. Trzeba bowiem przyznać, że Octavia urosła i w stosunku do klasycznych modeli kompaktowych segmentu C wydoroślała. Zacznijmy jednak od początku.

Karoseria

Nowa Octavia III jest to pierwszy model ŠKODY zbudowany na płycie MQB. Ten uniwersalny projekt grupy VW zapewnia, że jedynie odległość od przedniej osi do galerii pedałów jest stała. Poza tym, zmianie mogą ulec zwisy, rozstaw osi i rozstaw kół. Dzięki temu Octavia jest o 9 cm dłuższa od poprzedniczki (ma 465,9 cm) i o 4,5 cm jest od niej szersza (181,4 cm). Ponadto, rozstaw osi jest większy o 11 cm i wynosi obecnie 268,6 cm (warto podkreślić, że MQB było także wykorzystane w Golfie VIII i ma on wymiary dł/szer/rozstaw – 434,9/179,0/263,7).

Zmienił się także design i obecnie nawiązuje on do sylwetki, jaką po raz pierwszy zobaczyliśmy w Rapidzie. Stąd też z przodu uwagę zwraca odświeżony design marki z nowym logo, a także nie spotykany wcześniej styl reflektorów i grilla. Profil nowej Octavii jest obecnie bardziej sportowy i dynamiczny od poprzedniczki, a ostra linia górnego przetłoczenia (tornadoline) podkreśla pełen siły wygląd samochodu. Charakterystycznym dla marki elementem widoku z tyłu są światła z wyrazistym konturem w kształcie litery C.

Skoda Octavia ustanawia także wzorzec w zakresie przestrzeni dla pasażerów i ich bagaży. Bagażnik ma rekordową w segmencie pojemność 590 l (o 5 l więcej w porównaniu do poprzedniczki). Największy w segmencie otwór (1 123 mm) i niski próg załadunku (99 mm) gwarantują łatwy dostęp do bagażnika.

Skoda Octavia - wnętrze

Samochód oferuje obecnie więcej miejsca wewnątrz: przestrzeń dla pasażerów jest dłuższa, szersza i zapewnia więcej miejsca nad głową. Zwiększyła się także ergonomia. Wskaźniki i przełączniki są rozmieszczone intuicyjnie. W konsoli środkowej znajduje się system informacji i rozrywki (infotainment), z ekranami dotykowymi  o przekątnej aż do 8 cali z czujnikiem zbliżeniowym i funkcją powiększania. Po raz pierwszy można też zamówić kolorowy wyświetlacz Maxi-DOT.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowa SKODA Octavia Combi
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Skoda Octavia II - typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.