x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa Kia Carens

14.03.2013, 13:50 przez Bogusław Korzeniowski

Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny.

Aerodynamiczna sylwetka, design „cab forward”, wybór czterech jednostek napędowych, czterech poziomów wyposażenia, niski poziom emisji CO2 (od 129 g/km), opcja siedmiu miejsc oraz bogate wyposażenie podnoszące komfort i bezpieczeństwo to istotne argumenty, dzięki którym Carens trzeciej generacji ma szanse przyciągnąć jeszcze więcej klientów do marki Kia. Kia Motors Polska ogłosiła właśnie specyfikację i ceny Carensa, które rozpoczynają się już od 65 990 zł. Pierwsze egzemplarze tego rodzinnego samochodu trafią do salonów już za kilka tygodni.

Kia Carens - oryginalny i sportowy design

Wysmukła i zręcznie rzeźbiona bryła nowego Carensa to wyraźna ucieczka od czysto utylitarnego wyglądu poprzednika. Obszerne, pięcio- lub siedmioosobowe wnętrze, pokaźna przestrzeń bagażowa i liczne schowki na podręczne drobiazgi otoczone zostało przyjazną dla całej rodziny skorupą nadwozia.

„Moim zamiarem było nadanie Carensowi elegancji i wyrazu, który nadałby funkcjonalności i wszechstronności więcej lekkości oraz dynamiki. Jej nowy wymiar ma ogromne znaczenie, ponieważ samochód powinien być atrakcyjny i zachęcający. W trakcie projektowania zawsze jednak pamiętaliśmy, że tego typu samochody kupowane są głównie z powodu walorów praktycznych i użytkowych.” – powiedział Peter Schreyer, Prezes Zarządu i Główny Stylista Kia Motors Corporation. 

Nowa Kia Carens jest o 20 mm krótsza, 15 mm węższa i 40 mm niższa od modelu poprzedniej generacji. Tym niemniej kabina pasażerska zyskała na obszerności za sprawą wydłużenia rozstawu osi o 50 mm oraz bryle nadwozia typu „cab forward” ze słupkiem „A” ponad cięciwą przedniego nadkola. Wysokość Carensa należy do najmniejszych w klasie, akcentując „wysportowaną” linię karoserii. Współczesność stylizacji podkreślają seryjne światła do jazdy dziennej LED oraz format tylnych świateł zespolonych (z opcją LED).

Pięć lub siedem miejsc i prawdziwie funkcjonalne wnętrze - nowa Kia Carens

W efekcie wydłużenia rozstawu osi oraz zastosowania najnowszych technologii rozplanowania przestrzennego kabina pasażerska nowej Kii Carens jest bardzo przestronna i może pomieścić nawet siedem osób.

Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, jakiej oczekuje nabywca pojazdu typu MPV, oparcie fotela przedniego pasażera składa się płasko do przodu (umożliwiając przewóz przedmiotów o długości 2150 mm), drugi rząd podzielony jest na trzy indywidualnie przesuwane i składane siedzenia (33/33/33), a rząd trzeci  w proporcji 50/50, z możliwością złożenia płasko w podłodze  bagażnika, gdy potrzebna jest większa przestrzeń ładunkowa.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Kia Sportage II - typowe usterki
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Kia Carnival - typowe usterki
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.