x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai realizuje plan sprzedaży

19.03.2013, 20:33 przez Bogusław Korzeniowski

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA podało, że w zeszłym miesiącu firma Hyundai zwiększyła swój udział w europejskim rynku nowych samochodów do 3,8%.

Liczba zarejestrowanych modeli koreańskiej marki wzrosła o 1,4% w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, osiągając poziom 13,753 egzemplarzy. Firma zanotowała wzrost, pomimo tego, że ogólna sprzedaż na rynku w lutym spadła o 10,2%.

”W tym roku nasze wzrosty nie są stabilne, ale jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego wyniku. Naszym celem jest utrzymanie 3,5% udziału w europejskim rynku. Nie zapominamy także o pracy nad długofalowymi projektami, mającymi zwiększyć rozpoznawalność marki Hyundai i lojalność naszych klientów”. - komentuje Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. ”Osiągnięcie tych celów stworzy podstawy do dalszego rozwoju naszej firmy w Europie po 2014 roku. Do tego czasu spodziewamy się poprawy sytuacji na europejskim rynku motoryzacyjnym” - dodaje.

Hyundai w ostatnim czasie podjął znaczące inwestycje w rozwój swojej infrastruktury. Ich celem jest poprawa jakości produktów i usług oferowanych przez firmę.

Jednym z tych przedsięwzięć jest rozwój fabryki w Turcji. Koreańska firma przeznaczyła 475 milionów euro na zwiększenie produkcji ze 120 tys. do 200 tys. samochodów rocznie. Plany rozwojowe dotyczą także europejskiej centrali Hyundai. Nad poprawą jakości i wydajności modeli Hyundai dedykowanych na rynek europejski, będzie pracować Centrum Testowe zlokalizowane niedaleko znanego toru wyścigowego Nürburgring w Niemczech. Powstanie Centrum to inwestycja na poziomie 5,5 miliona euro.

()

Podobne artykuły

Aktualności
Kia i Hyundai: korzyści ekonomiczne dla Europy
brak komentarzy
Do kawy
BEST GLOBAL BRANDS, a motoryzacja
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.