x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Alfa Giulietta Veloce

20.03.2013, 20:26 przez Bogusław Korzeniowski

Model Giulietta stanowi silną pozycję rynkową marki Alfa Romeo w Europie.

Ten jeden z najpiękniejszych i najbezpieczniejszych samochodów kompaktowych zarejestrował w 2012 roku udział w swoim segmencie na poziomie 3,0 proc w Europie i na poziomie 16,8 proc we Włoszech, gdzie Alfa Giulietta przez wiele miesięcy była najlepiej sprzedawanym 5-drzwiowym kompaktem w segmencie „C". W Polsce w 2012 roku marka Alfa Romeo sprzedała 1458 samochodów, w tym 1084 sztuk modelu Giulietta. Od początku wprowadzenia na rynek - w połowie 2010 roku - do dzisiaj, na całym świecie zamówiono ponad 190 000 sztuk modelu Giulietta.

"Veloce", czyli "szybka" jest to określenie, która zawsze występuje w tradycji Alfa Romeo, a po raz pierwszy oficjalnie tę nazwę użyto jej w 1956 roku, właśnie w odniesieniu do ówczesnej Giulietty. Wersje o tej nazwie tworzono mając na względzie określony cel, czyli wyróżnienie samochodów imponujących parametrami technicznymi i wyposażeniem, które czyniły z nich samochody sportowe i wyjątkowe. Obecnie, tak jak w przeszłości, Giulietta Veloce spełnia dokładnie wymagania klientów poszukujących wyposażenia o wyjątkowym charakterze.

Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną samochodu, zwracają uwagę pewne wyrafinowane elementy, takie jak reflektory przednie o ciemnym wykończeniu, obudowa lusterek zewnętrznych i lusterka wstecznego wykończona kolorem tytanowym, chromowane klamki drzwi przednich oraz logo "Veloce". Ten sam sportowy charakter dominuje we wnętrzu, gdzie przeważają ciemne kolory, wśród których wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnego elementu deski rozdzielczej, tunelu środkowego i nakładek na drzwi. Kierownica jest wykończona skórą z czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno-czerwoną tkaniną „Competizione" z kontrastowymi przeszyciami.
Na specjalne zamówienie można dodatkowo zindywidualizować swoją Giuliettę Veloce, zamawiając dach w kolorze szarym - matowym Magnesio lub czarnym błyszczącym. W pierwszym przypadku, proponowane połączenia kolorów nadwozia to czarny pastel, biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antracite, czerwony metalizowany lub czarny Etna. Natomiast w przypadku czarnego, błyszczącego dachu dostępne są kolory: biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antarcite, szary Magnesio i czerwony metalizowany.

###_Podzial_strony_###

Silniki Alfa Giulietta Veloce

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Gloria – piękna Alfa Romeo
brak komentarzy
Premiery
Alfa Romeo – piękna Włoszka, obiekt pożądania
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.