x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Dynamiczna elegancja Octavii Combi

24.03.2013, 20:04 przez Bogusław Korzeniowski

Dopiero co była premiera nowej Skody Octavia, a już szykuje się kolejna innowacja w czeskiej Skodzie. Mowa o nowej Octavii Combi. Jak będzie wyglądać?

Profil boczny nowej Octavii Combi promieniuje czystą dynamiką. Efekt ten uzyskano przez staranne dobranie linii, powierzchni, wyglądu okien i proporcji. Na korzyść działa także wydłużona sylwetka kombi.

Rozstaw osi dłuższy prawie o 11 cm niż w poprzednim modelu (2 686 mm w stosunku do 2 578 mm) podkreśla pełne siły proporcje nowego modelu. Taki sam efekt ma skrócony do 886 mm zwis przedni (Octavii II: 915 mm). Całkowita długość nowej Octavii Combi wynosi 4 659 mm. Trzecia generacja jest więc o 90 mm dłuższa niż poprzednia. Długość i szerokość kombi są takie same jak w Octavii sedan. Przy 1 465 mm kombi jest o 4 mm wyższy niż sedan.

Oglądana z boku Octavia Combi ma bardzo czysty wygląd: dynamicznie płynąca sylwetka od przodu do tyłu, w której nie ma niepotrzebnych załamań, nie przeszkadzają nadmiarowe linie. Dodatkowo zamkniętą, ostro wyciętą grafikę podkreśla wysoko biegnąca linia górnego przetłoczenia (tzw. linia tornado). Akcentuje ona pełen siły wygląd nowego auta, rozciągając je optycznie. Efekt jest wzmocniony przez ukośne zakończenie tylnej szyby. Przez ostre zaznaczenie linii powstaje efektowny kontrast między światłem i cieniem.

Linia dachu opada łagodnie ku tyłowi i elegancko przechodzi w słupek D. Dynamiczne zakończenie, które ponadto umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni bagażnika. W całości tył jest zakończony nadzwyczaj harmonicznie i w pewny siebie, na pewno nie sztuczny sposób. Lampy tylne zachodzą daleko na boki, kończąc linię górnego przetłoczenia.

Dynamiczna sylwetka nowej Octavii Combi nie została uzyskana kosztem wnętrza. Przeciwnie: trzecia generacja oferuje tyle miejsca, ile nigdy dotąd. Czy chodzi o długość wnętrza, miejsce na nogi, na głowę czy szerokość wnętrza: wszystkie wymiary nowej Octavii Combi się zwiększyły. Pojemność bagażnika wzrosła do 610 litrów – nowy najlepszy rezultat w segmencie. Do tego otwór załadowczy jest szerszy i wyższy. Krawędź załadowcza znajduje się na wysokości 631 mm, czyli o 6 mm niżej niż dotąd. Dzięki temu załadunek samochodu będzie jeszcze łatwiejszy. 

Podobne artykuły

Aktualności
Ofensywa modelowa Skody
brak komentarzy
Aktualności
Z poczwarki w motyla – droga Skody
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.