Auris - kolejna hybryda Toyoty

28.03.2013, 14:49 przez Bogusław Korzeniowski

Toyota Auris drugiej generacji zadebiutowała w Polsce w styczniu 2013 roku. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd nadwozia i wnętrza niż poprzednik, zyskując sobie sympatię klientów zarówno w całej Europie, jak i w Polsce.

W styczniu 2013 roku Auris odnotował największy, aż 32-procentowy wzrost sprzedaży spośród wszystkich samochodów kompaktowych oferowanych w Europie, przy jednoczesnym skurczeniu się całego segmentu kompaktów o 12%.

Również w Polsce nowa generacja Aurisa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem klientów. Po pierwszych dwóch miesiącach 2013 roku udział Aurisa w segmencie samochodów kompaktowych wzrósł o jeden punkt procentowy, do 6.2%.

W dniach 13-14 kwietnia we wszystkich salonach Toyoty w Polsce zadebiutuje kolejna odsłona nowego Aurisa,  wyposażona w pełną technologię hybrydową. Tym samym Auris Hybrid będzie piątym po Yarisie Hybrid, Priusie, Priusie Plug In, oraz Priusie Plus w pełni hybrydowym samochodem Toyoty dostępnym na polskim rynku.

Auris Hybrid będzie wyróżniał się od wersji z silnikami benzynowymi i Diesla zarówno elementami nadwozia, jak i detalami wnętrza. Z zewnątrz wersja hybrydowa otrzymała matowo-grafitowy dolny grill i dyfuzor tylnego zderzaka, oraz błękitne wykończenie detali, znane z innych hybrydowych modeli Toyoty. Tylne lampy tylko w wersji hybrydowej wyposażone są w diody LED. Na karoserii znajdują się także oznaczenia Hybrid oraz Hybrid Synergy Drive.

Dla Aurisa Hybrid opracowane zostały także specjalne wzory 15- i 17-calowych felg aluminiowych. Wewnątrz pojazdu wersja hybrydowa charakteryzuje się pełną funkcjonalnością przedziału pasażerskiego i bagażnika, tak jak spalinowe odmiany Aurisa. Elementy układu hybrydowego, m.in. akumulatory zasilające pracę silnika elektrycznego, zostały umieszczone pod tylną kanapą, nie zabierając przestrzeni dla pasażerów.

Wersja hybrydowa wyróżnia się wewnątrz niebieskimi przeszyciami tapicerki, dedykowaną błękitną dźwignią zmiany biegów, oraz specjalnym ekranem monitorującym pracę systemu hybrydowego ze wskaźnikiem ekonomicznej jazdy.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.