x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Citroen C4 Picasso

03.04.2013, 11:01 przez Bogusław Korzeniowski

Przyzwyczailiśmy się do tego, że samochody Citroën mają charakterystyczny kształt przodu z lampami wkomponowanymi z zarys logo firmy. Tymczasem nowy Citroën C4 Picasso zaskakuje.

Przód samochodu obrazuje bowiem innowacyjny styl Citroëna z wyraźnie nowym układem szewronów, których przedłużenie stanowi przykuwające uwagę spojrzenie reflektorów o „technologicznym” stylu. Subtelne światła do jazdy dziennej LED, wyprowadzone płynnie z krawędzi osłony chłodnicy, uzupełniają osadzone nieco niżej reflektory o wysmukłym kształcie. Światła przeciwmgłowe stanowią dopełnienie tego oryginalnego znaku świetlnego samochodu. Także z tyłu widzimy odmienność. Światła (na pierwszy rzut oka podobnego lamp VW) to rozwiązania jakie widzieliśmy już w prototypach Tubik, Survolt i Revolte.

Nie zmienił się jednak zarys były, choć zastosowanie nowej płyty podłogowej EMP2 wymusiło zmianę wymiarów. Obecnie są: krótsze zwisy (- 70 mm z przodu), obniżono blok silnika i podłogi (między - 40 mm i – 50 mm w przypadku silnika; -20 mm w przypadku podłogi) i poszerzono rozstaw kół (+ 82 mm z przodu; + 31 mm z tyłu). Wszystkie te zabiegi nadały sylwetce dynamiczny i zarazem zwarty wygląd sportowego pojemnego vana

Nowy Citroën C4 Picasso wytycza także nowe wzorce w zakresie konstrukcji. Zastosowanie modułowej płyty podłogowej EMP2 umożliwiło zwiększenie rozstawu osi, co bezpośrednio przyczyniło się do zwiększenia przestronności wnętrza. W porównaniu z poprzednikiem, nowy C4 Picasso jest bardziej kompaktowy na zewnątrz, oferując jednocześnie więcej przestrzeni w kabinie:

  • o 40 mm krótszy dla bardziej kompaktowych gabarytów
  • o 55 mm większy rozstaw osi (2785 mm w nowym C4 Picasso) dla wzorcowej przestronności wnętrza
  • dodatkowe 40 litrów pojemności bagażnika, który z objętością 537 litrów VDA staje się największy w segmencie (nawet do 630 litrów po przesunięciu maksymalnie do przodu foteli 2. rzędu)

Zoptymalizowane wymiary (dł.: 4,43 m / szer.: 1,83 m / wys.: 1,61 m) w połączeniu z elektrycznym wspomaganiem kierownicy i promieniem skrętu wynoszącym 10,8 m czynią z Nowego C4 Picasso samochód reaktywny, który dostosuje się do każdej sytuacji na drodze.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Citroen w Genewie - techniczna rewolucja
brak komentarzy
Do kawy
Citroen 2CV – pojazd, który ukształtował wizerunek marki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.