x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mercedes SLK - wersja SL mini, wrażenia maxi

03.04.2013, 19:43 przez Bogusław Korzeniowski

Doskonałe proporcje, stylistyczne dopracowanie i wyposażenie limuzyny, to główne cechy Mercedesa SL. Minusem jest jednak cena. Stąd też w gdy roku 1996 zaproponowano mniejszy i tańszy model SLK (literka "K" oznacza "krótszy") szybko stał się on symbolem sportowych wersji produkowanych przez koncern Mercedes-Benz.

Od początku produkcji do roku 2004 pojazd znalazł 310 000 nabywców. W roku 2004 zaprezentowano drugą generację, a do 2008 na drogi wyjechało 185 000 egzemplarzy tego modelu. Na początku roku 2008, do salonów wjechała kolejna generacja SLK i właśnie tym autem mieliśmy okazję przeprowadzić jazdy testowe w lutym 2008 w Monte Carlo.

Dane techniczne podają wykorzystanie ponad 650 nowych komponentów, ale wśród nowości najważniejsze to: silnik 3 500 ccm (wzrost mocy w stosunku do dotychczasowego SLK 350 o 33 KM), zmodernizowana jednostka w SLK 200 kompresor (wzrost mocy o 21 KM) i nowy układ kierowniczy, który swoją premierę miał w styczniu w SL.

W wyglądzie i stylizacji  najważniejsze zmiany dotyczą: design przedniego zderzaka, stylizacji tylnego zderzaka z podkreślającym dynamikę optycznym dyfuzorem, przyciemniane klosze tylnych lamp, lusterka zewnętrzne o nowej obudowie z kierunkowskazem z diod LED, zmodernizowany układ przycisków w kokpicie oraz zastosowanie nowej kierownicy.

O ile stylizację i wykończenie wnętrza można dokładnie obejrzeć w salonach, o tyle jazda nowym SLK350 Sportmotor, a zwłaszcza wypróbowanie układu kierowniczego powodowały szybsze bicie serca. Wyruszyliśmy więc drogami znanymi z rajdu Monte Carlo i … nie zawiedliśmy się. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm osiągany przy 4900 obr/min i fakt iż w zakresie od 2000 – 6000 obr/mim wartość wynosi 350 Nm, sprawiały że bez względu na opory wzniesienia, czy powietrza jadąc spokojnie na wysokim biegu po dodaniu gazu najpierw usłyszymy rasowy dźwięk silnika, a później poczujemy wciśnięcie w fotel. Sportowe walory podkreśla też fakt, że silnik możemy „kręcić” do 7000 obr/min.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
Mercedes SL – szóste wcielenie legendy
brak komentarzy
Do kawy
Mercedes SL - historia legendy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.