x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Renault Scenic II Typowe usterki. Poradnik kupującego

04.04.2013, 13:51 przez marta

Minivany to ciekawa propozycja dla tych osób, które mają nieco większe rodziny. Minivan to jeszcze nie typowy van, a jedynie powiększona wersja typowego kompaktu.

Tak też powstał Renault Scenic II, który zbudowano w oparciu o konstrukcję Renault Megane II. Producenta można od razu pochwalić za to, ze Scenic II spełnia najwyższy standard bezpieczeństwa – pięć gwiazdek w teście Euro NCAP.Nie ma także powodów do narzekania na przestrzeń i ergonomię wnętrza. Dziś przyjrzymy się, jak spisuje się Renault Scenic II i czy sprawia wiele problemów swoim użytkownikom. 

Na początek kilka informacji podstawowych. Renault Scenic II pojawił się w salonach w 2003 roku. Scenic II jest mniejszym bratem Renault Grand Scenic, które jest dłuższe i może przewozić nawet siedmiu pasażerów. 

W 2006 roku przeprowadzono facelifting, w czasie którego dokonano zmian w kształcie zderzaków oraz przednich (przyciemniono je)i tylnych świateł samochodu. Oczywiście, Renault nie zapomniało o stworzeniu następcy uterenowionej wersji modelu Scenic RX4. Tym razem model nazwano Conquest i pojawił się on w salonach w 2006 roku. Warto pamiętać, że jest to auto uterenowione tylko z wyglądu. Samochód nie posiada bowiem napędu na cztery koła, o innych cechach nie wspominając. 

Co znajdziemy pod maską Renault Scenic II? Paleta silników wyglądała następująco: 1.4l (98KM, 100KM), 1.6l (110KM, 113KM), 2.0l (135KM), 2.0T (165KM). Silniki wysokoprężne reprezentowały następujące jednostki: 1.5l dCi (82KM, 105KM), 1.9l dCi (115KM, 130KM) oraz 2.0 dCi (150KM). Z silnikami współpracowały pięcio i sześciobiegowe skrzynie manualne oraz cztero i sześciobiegowe automaty. 

Jakich problemów można spodziewać się po Renault Scenic II?

Na początek przyjrzyjmy się silnikom. Scenic II jest jednak większy od Megane, zatem kierowcy, którym zależy na dynamice, powinny pomyśleć minimum o silniku 1.6. W silnikach benzynowych dochodziło do uszkodzeń koła zmiennych faz rozrządu. Spodziewać się można także problemów z alternatorem, w którym dochodzi do uszkodzenia koła pasowego. W Scenic II można spodziewać się także wycieków oleju, które będą powodowane przez uszkodzone simmeringi, uszczelkę pod głowicą czy też uszkodzony uszczelniacz na połączeniu skrzyni biegów i silnika. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Scenic I. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Renault Clio III - typowe usterki
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.