x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Restyling. Samochód lepszy czy identyczny?

09.04.2013, 12:08 przez Bogusław Korzeniowski

Produkcja samochodu trwa obecnie około siedem, osiem lat. Jednakże okres ten jest w technice bardzo długi. Wprowadzane są przecież nowości techniczne, stosowane są nowe techniki i technologie.

Zmieniają się też gusty klientów i to co kiedyś było ładne niekoniecznie musi wzbudzać westchnienia nowych klientów. Jak zatem przez długi okres czasu zachować wysoką sprzedaż modelu? Rozwiązaniem tych problemów stał się restyling, (lifting), czyli zmiany modelu wykonywane w połowie produkcji pojazdu. Aby przedstawić to zagadnienie, porównamy Opla Vectrę B przed zmianami i po zmianach.

Już na pierwszy rzut oka widać, że w pojeździe zaszły jakieś zmiany. Wyeliminowano bowiem czarne plastikowe nakładki na boku pojazdu (listy chroniące drzwi) i zderzakach. Te pierwsze wylakierowane są w kolorze nadwozia, co dodatkowo uczyniło z nich atrakcję stylistyczną pojazdu. Zderzak, oprócz nowego koloru (obecnie są one jednolite w kolorze nadwozia) otrzymały także nowy kształt. Są one większe i szersze niż modele poprzednie, a co za tym idzie lepiej dolegają do błotników.

Wymieniono także lusterka. Mają one wprawdzie identyczny, elipsoidalny kształt jak poprzednie wersje, ale nareszcie kierujący może powiedzieć, że coś w nich widzi. Konstruktorzy wiedząc o słabej stronie poprzednich lusterek wymienili je nowe, które są większe o 20 % od dotychczasowych modeli. Nie bez znaczenia jest także inny mechanizm przytrzymujący je przy drzwiach. Na parkingu istnieje bowiem możliwość złożenia ich (wystarczy obrócić lusterka pionowo do góry) i samochód staje się węższy o 10 cm.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Mocny lifting Sorento
brak komentarzy
Aktualności
Toyota Avensis – wersja specjalna
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.