x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Citroen C3 Picasso - magiczny...

12.04.2013, 10:35 przez Bogusław Korzeniowski

Zaczęło się od produkowanego wspólnie z Fiatem modelu U60.

W roku 1994 (dziesięć lat po premierze prekursora stylu Renault Espace) w Genewie zobaczyliśmy Fiata Ullyse i Lancię Zeta (oba koncern Fiat) oraz Peugeot 806 i Citroena Evasion (oba z koncernu PSA). Potem były: Citroen Xsara Picasso, następca Evasion – C8, C4 Picasso i na końcu C3 Picasso. Ten ostatni jest najdziwniejszym ze wszystkich  vanów…

Nie jest bowiem tak ładny i dopracowany stylistycznie jak visiovan C4 (a trzeba przyznać, że każdy kolejny van był ładniejszy). Patrząc na tego malucha ma się wręcz wrażenie, iż twórcy idąc po najmniejszej linii oporu wybrali najprostsze rozwiązanie - pudełkowata karoseria z krótką maską, kołami rozstawionymi daleko i prostą klapa tylną.

Ta niezbyt fascynująca sylwetka okazuje się jednak plusem, gdyż małe gabaryty zewnętrzne bez żadnych ścięć i związanej z tym straty przestrzeni zaowocowały obszernym wnętrzem. Nic więc dziwnego, że do modelu C3 Picasso przylgnęło określenie „magic box” sugerujące małe pudełko z zewnątrz, ale przestronne wnętrze.

W środku zobaczyć można klasyczną zabudowę jak w Vanach tzn. fotele umieszczone są na tyle wysoko, aby siedzący mieli łydki prostopadle do podłogi. Takie ustawienie zwiększa zaś wielkość przestrzeni pasażerskiej. Płyta podłogowa (znana z C3 i Peugeot 207) o rozstawie osi 254 cm i karoseria o długości 409 cm, szerokości 173 cm i wysokości 162 cm, zapewniają nie tylko obszerne wnętrze dla jadących pasażerów, ale także przestrzeń bagażową 500 litrów.

Małe gabaryty spowodowały jednak pewne odstępstwo o dużych vanów. Fotele oferują wprawdzie modularną zabudowę wnętrza, ale nie ma - jak choćby w C4 Picassso - wyciąganych siedzeń tylnych. W C3 Picasso z tyłu jest bowiem tylko dzielona ławka, którą można przesuwać w zakresie 150 mm (przesuwają się dwie niezależnie części). Dodatkowo siedzenia można złożyć jednym ruchem ręki i w ten sposób zapewnić idealnie płaską powierzchnię ładunkową. Jej wielkość po złożeniu przedniego fotela w formie Sandwich (oparcie na siedzisko) można dodatkowo powiększyć, aby przewieźć dłuższe przedmioty.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowy CITROEN C3
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Opel Meriva - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.