x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai Motorsport wzmacnia swój zespół przygotowując się do startu w WRC

18.04.2013, 16:38 przez marta

Hyundai Motorsport GmbH wzmacnia zespół, konsolidując kompetencje w kluczowych obszarach.

Francuz Bertrand Vallat poprowadzi biuro projektowe, a jego rodak Stephane Girard obejmuje stanowisko kierownika działu silników. Menadżerem zespołu Hyundai Motorsport zostaje Alain Penasse, który zajmie się zarządzaniem działaniami operacyjnymi. Stefan Ph. Henrich, dotychczas pracujący w Hyundai Motor Europe przechodzi do Hyundai Motorsport i będzie odpowiedzialny za marketing i komunikację.

Od powołania dyrektora zespołu Michaela Nandana w styczniu bieżącego roku, Hyundai Motorsport skupił się nie tylko na rozbudowie stworzonej specjalnie na potrzeby projektu siedziby w Alzenau i przygotowaniu modelu i20 WRC do niezwykle wymagających testów, ale także na konsolidacji teamu, w oparciu o ekspertów techniki, sportu i marketingu. 

Inżynierowie

Od momentu rozpoczęcia wdrażania projektu, dział techniczny wciąż się rozwija. Prowadzący prace inżynierskie Bertrand Vallat, od grudnia zeszłego roku opracowuje stylistykę modelu i20 WRC i kieruje pracami projektantów. Wcześniej związany był z Peugeot Sport angażując się aktywnie w popularnego 207 S2000.

Nowo powołany Stephane Girard dołączył do zespołu na ważne stanowisko kierownika działu silników. Girard posiada rozległą wiedzę o sportach samochodowych, którą zdobywał przez lata pracy m.in. dla Peugeot Sport, Maserati Corse, Subaru World Rally Team - Prodrive oraz Citroen Sport.

Sport

Alain Penasse będzie pełnił obowiązki menadżera zespołu od 22 kwietnia. Zajmie się zarządzaniem codzienną pracą i rozwojem teamu. 51-letni Belg posiada duże doświadczenie w rajdach, dzięki pracy z Toyota Team Europe, Peugeot Sport i producentem opon Michelin oraz jako organizator Rajdu Ypres.

Zaplecze techniczne

Osobą odpowiedzialną za zbudowanie odpowiedniego zaplecza technicznego i rekrutację kadry dbającej o maksymalne osiągi i20 WRC w czasie testów, został Ernst Kopp. Związany był wcześniej z projektami F1, Toyota’s rally oraz Le Mans.

Marketing i komunikacja

Do zespołu Hyundai Motorsport jako dyrektor marketingu i PR dołączył także Stefan Ph. Henrich. Wniesie on bogate doświadczenie w komunikacji zdobyte przez 12 lat pracy w Hyundai Motor Europe, gdzie pełnił rolę rzecznika prasowego firmy. Będzie zarządzał zespołem osób z dużym doświadczeniem w promocji sportów motorowych i szeroko pojętej motoryzacji.”Od początku roku rozwijamy się niezwykle dynamicznie, budując unikalny zespół, który jest fundamentem naszych dalszych działań. Czeka nas poważne i emocjonujące wyzwanie - stworzenie teamu rajdowego od podstaw, mając tylko dziewięć miesięcy do rozpoczęcia przyszłorocznego WRC. Mamy na pokładzie najlepszych ekspertów i jestem pewien, że spełnimy nasz ambitny cel, jakim jest start w FIA World Rally Championship2014. Przed nami pracowity rok, ale wierzę, że wspólna praca, zaangażowanie i prawdziwa rajdowa pasja to klucz do sukcesu.” - skomentował Michel Nandan, szef zespołu Hyundai Motorsport.

Podobne artykuły

Aktualności
Hyundai realizuje plan sprzedaży
brak komentarzy
Aktualności
Hyundai i20 na gaz
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.