x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai zaprezentował wyjątkową rzeźbę świetlną ”Fluidic Sculpture in Motion”

18.04.2013, 16:47 przez marta

Hyundai zaprezentował wyjątkową rzeźbę świetlną ”Fluidic Sculpture in Motion” podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Udział w Tygodniu Designu w Mediolanie odzwierciedla siłę designu marki Hyundai.

Wirtualna instalacja powstała z połączenia laserów, muzyki, tańca oraz 12 tysięcy kul. Skanery 3D rejestrujące ciepło ciała, umożliwiały odwiedzającym tworzenie kształtów ze światła za pomocą gestów. Hyundai Motor Company zaprezentował “Fluidic Sculpture in Motion” innowacyjną konstrukcję świetlną, nawiązującą do języka projektowania marki, określanego jako ”Fluidic Sculpture” (Opływowa Rzeźba). Instalacja była jedną z najciekawszych atrakcji Tygodnia Designu, który odbył się w dniach 9 -14 kwietnia, w Mediolanie.

Udział firmy w najważniejszym wydarzeniu na europejskiej scenie designu, potwierdza mocną pozycję firmy Hyundai nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale również w dziedzinie projektowania.“Fluidic Scuplture in Motion” to unikalna instalacja, opracowana przez projektantów z Hyundai Design Center, dzięki której można było stworzyć wirtualne rzeźby za pomocą światła. “Poprzez udział w Tygodniu Mody w Mediolanie, chcemy podzielić się z naszymi klientami ideą, jaka kryje się za nowym językiem projektowania “Fluidic Sculpture”. W przyszłości również będziemy szukać unikalnych sposobów na przedstawienie naszej stylistyki szerszemu gronu odbiorców” - powiedział Suk-Geun Oh, wiceprezes Hyundai Motor Company oraz szef Hyundai Design Center.

Świetlna rzeźba została zaprezentowana w Art Point Room, w Temporary Museum for New Design w Mediolanie. Odkryciu konstrukcji towarzyszył pokaz z wykorzystaniem sztuki, muzyki i tańca, przygotowany przez niemiecką choreografkę Nikeatę Thompson. Podczas Tygodnia Mody, każdy uczestnik mógł także posłuchać Jana Jelinka z wytwórni SCAPE, jednej z kluczowych postaci współczesnej muzyki elektronicznej. ‘Fluidic Sculpture in Motion’ Instalacja zajmująca 1 000 m2, składała się z 12 tysięcy półprzezroczystych kul, unoszących się nad basenem wody i otoczonych ośmioma laserami o wysokiej mocy.

“Fluidic Sculpture in Motion” to przedstawienie multimedialne tworzone za pomocą światła, laserów i urządzeń interaktywnych, które pozwalają uzyskać efektowne kształty i trójwymiarowe obrazy świetlne. Inspiracją tego projektu było powstawanie i przekształcanie się świata natury. Przedstawienie, powtarzane co siedem minut, rozpoczynało się od wirtualnego deszczu odtwarzanego przez światła laserów. W kolejnym etapie konstrukcja stawała się interaktywna i tworzyła zaskakujące trójwymiarowe obrazy, reagując na obecność oglądających. Interaktywne transformacje były możliwe, dzięki specjalnemu systemowi skanerów 3D, który rejestrował ciepło ciała, umożliwiając uczestnikom sterowanie instalacją za pomocą gestów.

Kierunek projektowania określany jako “Fludic Sculpture” odegrał ważną rolę w budowaniu wizerunku firmy, jako producenta samochodów o wyjątkowej stylistyce. Innowacyjny i charakterystyczny styl zainspirowany naturą, nadaje modelom Hyundai wyrazisty charakter. Projektanci Hyundai tworząc samochody inspirują się naturą, wychodzące spod ich ołówka modele łączą elementy wzornictwa ze sztuką.

Podobne artykuły

Aktualności
Hyundai Motorsport wzmacnia swój zespół przygotowując się do startu w WRC
brak komentarzy
Aktualności
Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej już w polskich salonach
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

informacja

male uzupelnienie - instalacja zostala zaprojektowana i wyprodukowana przez WHITEvoid z Berlina super ciekawe projekty - polecam www.whitevoid.com/

5 maja 2013 23:36:33 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.