Range Rover nagrodzony

02.07.2012, 00:32 przez konrad

Land Rover oraz modele Range Rover Evoque i Land Rover Discovery 4 po raz kolejny zostały docenione. Royal Academy of Engineering przyznała zespołowi specjalistów Land Rovera nagrodę MacRoberta dla innowacji w inżynierii za Range Rovera Evoque.

Akademia doceniła niezwykłą precyzję wykonania modelu Evoque w kwestii zaprojektowania rozmieszczenia z milimetrową dokładnością elementów podwozia samochodu, jak zawieszenie, układ wydechowy oraz 70-litrowy zbiornik paliwa. Jury przyznające nagrodę podkreśliło także znaczenie bezpieczeństwa oraz zastosowanie przez inżynierów Land Rovera technologii energooszczędnych w karoserii i podwoziu, takich jak bardzo wysokiej wytrzymałości stal borowa.

W projekcie Range Rovera Evoque doceniono dbałość o ochronę środowiska, wspieraną przez wewnętrzne analizy cyklu życia pojazdu. Wysoka ocena sprawiła, że model ten stał się jednym z niewielu samochodów, który otrzymał akredytację Agencji Certyfikacji Pojazdów.

Dzięki wysokiej wydajności nowych układów napędowych oraz znacznej oszczędności materiałów wymaganych do wykonania samochodu, Evoque jest najbardziej efektywnym Range Roverem w historii z emisją spalin na najniższym poziomie 129g/km i średnim zużyciem paliwa ok. 5 l/100 km. Podkreślono także ekologiczne zalety modelu związane z wykorzystaniem surowców wtórnych w produkcji listew, podszewek, osłon, a nawet części głośników audio.

Range Rover Evoque, który jest obecnie samochodem roku w plebiscycie Auto Express Awards, zdobył także po raz kolejny uznanie brytyjskiego magazynu w kategorii Najlepszy Kompaktowy SUV. Jego jakość, wydajność, styl i wykonanie sprawiają, że otrzymał już ponad 100 znaczących wyróżnień na całym świecie. Natomiast Land Rover Discovery 4 otrzymał trzeci rok z rzędu tytuł Najlepszego Dużego SUV-a. Sumując tytuły razem z poprzednią generacją Discovery, nagroda od Auto Express przyznana jest Land Roverowi po raz ósmy z kolei, co świadczy o całkowitej dominacji tego modelu w klasie.

Bogusław Korzeniowski

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.