x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Renault Thalia II Typowe usterki. Poradnik kupującego

22.04.2013, 14:30 przez marta

Renault Thalia II pojawiło się w salonach w 2008 roku. Auto jest produkowane do dziś. Samochód nadal jest pudełkowaty i nie urzeka urodą ani śmiałymi liniami nadwozia, ale trzeba przyznać, że jest o wiele ładniejszy od poprzednika.

Producent stworzył to auto dla ludzi mniej wymagających, oczekujących samochodu rodzinnego za niewielkie (w porównaniu do konkurencji) pieniądze. Thalia II nie jest piękna, ale też nie straszy brzydotą. Rodzinne sedany cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Nic zatem dziwnego, że chętnych na auta z drugiej ręki nie brakuje i dlatego dziś przyjrzymy się, jakich awarii można spodziewać się po Renault Thalia II. Tylko, czy tak naprawdę Renault Thalia II nadaje się do pełnienia roli rodzinnego samochodu? 

Tym razem projektanci poszli o krok dalej i Thalia II nie jest już Clio z doczepionym na siłę wielkim bagażnikiem, choć samochód nadal wykorzystuje wiele elementów Clio (między innymi płytę podłogową, na której oparta jest także konstrukcja Dacii Sandero). 
Renault Thalia II reprezentuje segment B i jest produkowane w jednej wersji nadwozia, jako czterodrzwiowy sedan.  Najtańszą wersję auta w salonie można było kupić za nieco ponad trzydzieści tysięcy złotych, zatem nie można mieć wielkich wymagań co do wyposażenia czy jakości wykończeń samochodu. Plusem jest wielki bagażnik – 506 litrów.  Jeśli jednak ktoś liczy na to, że Thalia II może pełnić rolę auta rodzinnego, może się srogo zawieść.

Samochód nie grzeszy ilością miejsca. Widać to bardzo po ilości miejsca na nogi pasażerów, podróżujących na tylnej kanapie (wysokie osoby mogą się także skarżyć na to, że auto jest za niskie), a poza tym brak miejsca jest odczuwalny także z przodu.  Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze źle zaprojektowane i bardzo niewygodne fotele, utrudniające dłuższe podróże i bardzo mała liczba schowków. 

Użyte we wnętrzu plastiki są słabej jakości, a do tego wszystkiego potrafią jeszcze hałasować podczas jazdy na nierównościach, ale to akurat nie powinno być problemem,  bo Thalia to nie limuzyna, a budżetowe auto segmentu B. Jeśli powyższe wady konstrukcyjne nie odstraszyły potencjalnych nabywców Thalii II z drugiej ręki – sprawdźmy, co znajduje się pod maską auta. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Kangoo II. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Renault Twingo I. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.