x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Avensis I. Typowe usterki. Poradnik kupującego

23.04.2013, 11:33 przez marta

Toyota Avensis pierwszej generacji to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego auta rodzinnego, w dodatku niedrogiego jak na swoją klasę.

Samochód może nie rzuca na kolana swoim wyglądem (choć absolutnie nie można mu zarzucić brzydoty czy niezgrabnej bryły nadwozia), ale za to jak na swój wiek nie sprawia wielu problemów. Nie można też powiedzieć, że jest autem bezproblemowym, co wiele osób tłumaczyło tym, że auto było produkowane w Wielkiej Brytanii a nie w Japonii. 

Wróćmy jednak do zalet. To wygodne, rodzinne auto, w dodatku możliwe do kupna za siedem - osiem tysięcy złotych. Przedstawiamy Toyotę Avensis pierwszej generacji. 

Toyota Avensis I pojawiła się w salonach w 1998 roku. Auta przeznaczone na rynek europejski były produkowane w Wielkiej Brytanii. W 2000 roku przeprowadzono facelifting, w czasie którego dokonano zmian w kształcie reflektorów oraz kilku innych kosmetycznych zmian (m in położenia znaczka na masce). Znacznie większe zmiany zastosowano w silnikach, które wyposażono w układ zmiennych faz rozrządu VVT-i oraz zwiększono ich moc. W 2003 roku zakończono produkcję samochodu, a w salonach pojawiła się druga generacja tego modelu. 

Samochód był produkowany w trzech wersjach nadwozia: jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy liftback i pięciodrzwiowe kombi. We wszystkich wersjach auto posiadało napęd przedni. Na bazie Toyoty Avensis stworzono także minivan Toyotę Avensis Verso, który pojawił się w salonach w 2001 roku. 

Co znajdziemy pod maską Toyoty Avensis I? Modele przed faceliftingiem wykorzystywały następujące silniki benzynowe: 1.6 l (101 KM), 1.8 l (110 KM) i 2.0 l (129 KM). Producent montował także jeden turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 i mocy 90 KM

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Corolla E15 Typowe usterki. Poradnik kupującego.
3 komentarze
Premiery
Auris - kolejna hybryda Toyoty
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

nowy

analizator cen aut używanych to http://nonilix.eu

13 maja 2013 14:28:05 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.