x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Avensis II. Typowe usterki. Poradnik kupującego

29.04.2013, 12:37 przez marta

Toyota Avensis drugiej generacji prezentuje sobą wszystko to, czego człowiek może oczekiwać po rodzinnym aucie klasy D. Jest wygodna, komfortowa (dobre zawieszenie) a do tego wszystkiego jeszcze ma interesujący wygląd.

Próżno szukać to drapieżności czy futurystycznych kształtów. Auto jest klasycznie piękne i przez to ponadczasowe. Do tego Avensis II jest bezpieczny i może pochwalić się pięcioma gwiazdkami w testach Euro NCAP. Oczywiście, niewątpliwa uroda i komfort to nie wszystko, czego przyszły właściciel oczekuje od auta. Dlatego też, aby rozwiać wszelakie wątpliwości, dziś przyjrzymy się jakich awarii doświadczyli użytkownicy Toyoty Avensis II.

Toyota zazwyczaj kojarzy się z niezawodnością i zazwyczaj kupno auta tej marki jest bardzo dobrą inwestycją. Niestety, w przypadku Toyota Avensis II producent nie ustrzegł się kilku problemów, które dotyczyły samochodów z pierwszych lat produkcji. Czy to efekt coraz szybszego wprowadzania samochodów do produkcji (im szybciej auto wejdzie do produkcji, tym mniejsze koszta poniesie producent), o czym wspominają także specjaliści z niemieckiego stowarzyszenia TUV? Warto też pamiętać o tym, że Toyoty produkowane w Wielkiej Brytanii zawsze generowały więcej problemów, niż te, montowane na przykład w Turcji.  Na szczęście, problemy z autem wyszły na jaw bardzo szybko, a producent, za co warto go pochwalić, nie zrzucał kosztów na klientów, tylko dokonywał napraw w ramach gwarancji. 

Na początek jednak przyjrzyjmy się nieco historii powstania Toyoty Avensis II
Auto pojawiło się w salonach w 2003 roku. W 2006 roku przeprowadzono facelifting, w czasie którego zmieniono kształt przedniego zderzaka, zastosowano nową atrapę chłodnicy, na lusterkach pojawiły się kierunkowskazy, zwiększono także możliwości systemu audio. Samochód był produkowany do 2008 roku, kiedy to został zastąpiony przez trzecią generację Avensis. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Avensis I. Typowe usterki. Poradnik kupującego
1 komentarz
Aktualności
Toyota Avensis – wersja specjalna
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

xxx

2.4 l VVT-i (163 KM)-bezpośredni wtrysk paliwa - brak możliwości instalacji LPG

1 maja 2013 10:53:16 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.