x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi wzmacnia światową pozycję marki premium

08.05.2013, 16:33 przez Bogusław Korzeniowski

Audi rozpoczęło drugi kwartał kolejnym wzrostem sprzedaży. Z wynikiem 133 500 sprzedanych samochodów, sprzedaż globalna marki z Ingolstadt w kwietniu br. wzrosła w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku o około 6,6 procent.

Popyt na nowe auta z rodziny A3 oraz na SUV’y: Q3, Q5 i Q7,wydatnie wpłynął na dobre wyniki biznesowe. Od początku roku, blisko 503 tysiące klientów zdecydowało się na zakup Audi. To wzrost o 6,7 procent. Producent po raz pierwszy w historii zanotował sprzedaż ponad pół miliona samochodów po upływie zaledwie czterech miesięcy roku.

„Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację na rynku europejskim, wyniki sprzedaży  w kwietniu są bardzo pozytywne. Zwłaszcza Stany Zjednoczone oraz Chiny są dla Audi dynamicznie rozwijającymi się rynkami”, mówi Luca de Meo, szef sprzedaży Audi. Dodał też: „Wraz z rozpoczęciem sprzedaży lokalnie produkowanego Audi Q3, nasza pozycja w tym bardzo dynamicznym segmencie na rynku chińskim staje się jeszcze silniejsza. Już dziś więcej niż co trzeci klient w Państwie Środka kupujący samochód klasy premium, wybiera pojazd typu SUV.”

Od kilku tygodni Q3 opuszcza hale fabryki w Changchun jako czwarty, obok A6 L, A4 L oraz Q5, lokalnie produkowany model. W kwietniu pierwsze egzemplarze tego kompaktowego SUV’a były dostępne u chińskich dealerów. Także nowa generacja nad wyraz w Chinach popularnego modelu Q5, świętowała w zeszłym miesiącu swoją premierę w salonach sprzedaży. Biorą pod uwagę oprócz Q5 również Audi Q7, sprzedaż pojazdów tej klasy wzrosła w kwietniu w tym kraju o 31,3 procent, do poziomu 11 784 sztuk. Znacznie wzrosła również sprzedaż produkowanego lokalnie modelu A4 L. 10 426 nabywców tego auta, to przyrost rzędu 19,5 procent. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi wzmacnia światową pozycję marki premium
brak komentarzy
Aktualności
Rok 2012 wzrost sprzedaży Audi w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.