x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kwintesencja stylu roadster - BMW Z4

08.05.2013, 21:13 przez Bogusław Korzeniowski

Nowe BMW Z4 to współczesna interpretacja koncepcji tradycyjnego samochodu typu roadster, odznaczającego się większą indywidualnością i przyciągającym uwagę charakterem. 

Samochód otrzymał nowe elementy nadwozia, zmodyfikowane detale w kabinie pasażerskiej, nowy pakiet wyposażeniowy Design Pure Traction, nową podstawową jednostkę napędową pracującą pod maską modelu sDrive18i oraz nowe funkcje z zakresu BMW ConnectedDrive.

Nowe BMW Z4 wkracza na motoryzacyjną scenę dwadzieścia pięć lat po debiucie legendarnego BMW Z1(O TYM FANASTYCZNYM MODELU CZYTAJ TUTAJ) )   Po prezentacji podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA) w 1987 roku, roadster ten wywołał duże poruszenie w branży, nie tylko ze względu na rewolucyjną koncepcję drzwi, ale również dzięki zwinnym i precyzyjnym właściwościom jezdnym. BMW Z1 rozpoczęło nowy rozdział w historii Roadsterów BMW, która sięga do lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Od tego czasu BMW zaprezentowało wiele kultowych modeli, na czele z BMW 328 (zwycięzca Mille Miglia w 1940 roku) czy BMW 507 z 1955 roku (OTYM KLASYCZNYM MODELU PRZECZYTASZ TUTAJ). Z kolei w latach dziewięćdziesiątych XX wieku do spotęgowania ekscytacji klasycznymi, dwuosobowymi pojazdami z otwartym dachem przyczyniły się modele BMW Z3 oraz BMW Z8. W oparciu o sukces tych modeli powstało BMW Z4, czyli pierwszy Roadster firmy z otwieranym sztywnym dachem.

Stylistyka Z4: klasyczne proporcje i nowoczesny charakter

Sukces nowoczesnych roadsterów BMW to zasługa realizacji ściśle określonej koncepcji, która ukształtowała zarówno wygląd każdego kolejnego modelu, jak również jego właściwości jezdne, w związku z czym nowe BMW Z4 jest od razu rozpoznawalne jako typowy przedstawiciel tego segmentu. Wyprofilowana maska silnika, długi rozstaw osi, nisko poprowadzona linia boczna oraz nisko zawieszony tył auta tworzą obraz pojazdu o doskonałych proporcjach, których próżno szukać u konkurentów. Kierowca i pasażer docenią również niską pozycję siedzącą tuż przed tylną osią, potęgującą odczuwanie poprzecznych i wzdłużnych sił działających na tylne koła. Taki poczucie „bycia częścią samochodu” pozwala również kierowcy na bardzo precyzyjne dozowanie mocy dostarczanej na kół tylnej osi. Wszystko to tworzy doskonały przepis na typowego roadstera w stylu BMW.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
Roadstery, które ukształtowały styl
brak komentarzy
Aktualności
Opel Cascada - nowy kabriolet z Rüsselsheim
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.