x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Leon Cup Racer – wyścigowa powinność SEAT-a

13.05.2013, 09:46 przez Bogusław Korzeniowski

Motorsport od zawsze zakorzeniony był w DNA SEAT-a. Hiszpańska marka po raz kolejny spotkała się z fanami sportów motorowych w austriackim regionie Karyntii w mieście Reifnitz na południowym brzegu jeziora Wörthesse przedstawiając nowego Leona Cup Racer.

Sportowy oddział SEAT-a przygotował auto mogące brać udział w wielu seriach wyścigowych na całym świecie. 330 KM Leona Cup Racer stanowi podstawę do prac rozwojowych, które zostaną podjęte w ciągu najbliższych miesięcy.

Na stoisku SEAT-a, Leon Racer Cup dołączył do grona innych, ognistych i indywidualnie wyposażonych modeli Ibiz i Leonów. Dotychczasowe imprezy nad jeziorem Wörthesse skupiały ponad 100 000 fanów podczas czterech dni trwania wystawy.

„SEAT to ponad 40 lat historii wyścigów, a wraz z Leonem Cup Racer jesteśmy w stanie pisać jej kolejny rozdział. Cup Racer nie jest autem koncepcyjnym, jest pierwszym egzemplarzem auta wyczynowego zbudowanym dla dalszego rozwoju”, mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes SEAT-a ds. Badań i Rozwoju. „Wysokie oceny klientów dotyczące sportowych cech nowej generacji Leona dostarczają nam przekonywujących podstaw, by uważać, że wersja wyścigowa jest wstanie odnieść sukces na miarę poprzednich lat.” 

Niepowtarzalny design, efektywna aerodynamika

Racer Cap oparty został na pięciodrzwiowej wersji Leona i pomalowany szarym metaliczno-matowym lakierem z pomarańczowymi akcentami. Auto spoczywa na 18-calowych wyścigowych obręczach z lekkich stopów. Znacznemu zwiększeniu uległa szerokość auta.

Nowy przód zaprojektowano w celu zoptymalizowania wydajności aerodynamicznej oraz zapewnienia maksymalnego przepływu powietrza do silnika i 4- tłoczkowego układu hamulcowego. O odpowiednią ucieczkę rozgrzanych gazów dbają mocno rozbudowane nadkola uwalniające nadmiar powietrza. Całość wieńczą spoiler oraz mocno nakreślony dyfuzor dbające o jeszcze lepszy przepływu powietrza nad i pod samochodem, jego docisk i zachowanie w szybkich zakrętach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Seat Leon II - typowe usterki, poradnik kupującego
1 komentarz
Premiery
Nowy Leon - 3. generacja sportowego kompaktu
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.