x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Prosto ku przyszłości – nowe Audi RS 6 Avant

13.05.2013, 18:53 przez Bogusław Korzeniowski

Nowe Audi RS 6 Avant to połączenie wyjątkowej mocy 412 kW (560 KM) i 700 Nm momentu obrotowego, z ogromnymi walorami użytkowymi przydatnymi na co dzień i w czasie wolnym.

Wysokiej mocy model Avant, stworzony i wyprodukowany przez quattro GmbH, spółkę córkę Audi AG, imponuje doskonałymi osiągami i nie spotykaną wcześniej ekonomią użytkowania. Silnik V8 biturbo w trybie jazdy mieszanej zużywa 9,8 litra paliwa na 100 km. Niski ciężar to zasługa karoserii wykonanej z aluminium i z najwyższej jakości stopów stali.

Nowe Audi RS 6 Avant emanuje niezależnością i siłą. Jego serce to silnik V8 biturbo z bezpośrednim wtryskiem, o pojemności 3 993 cm3. Dzięki tak dużej pojemności, jednostka generuje moc 412 kW (560 KM), a stały moment obrotowy 700 Nm jest dostępny w zakresie od 1750 do 5500 obr./min. We wnętrzu silnika, pomiędzy rzędami cylindrów ułożonych na kształt litery V pod kątem 90 stopni, osadzono dwie turbosprężarki Twinscroll. Dzięki nim, najwyższy moment obrotowy dostępny jest niemal błyskawicznie. Nasz duży Avant przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Na życzenie, Audi może zwiększyć prędkość maksymalną z 250 do 280 lub 305 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi 9,8 litra na 100 km, o 30 procent mniej niż w przypadku poprzedniej wersji RS 6 Avant.

Tak dobra średnia zużycia benzyny jest efektem zastosowania w tym modelu systemu zarządzania cylindrami cylinder on demand (COD), który może czasowo odłączyć cztery cylindry, gdy pełna moc jednostki napędowej nie jest potrzebna. Aktywne łożyska mocowania silnika, wytwarzając przesunięte w fazie przeciwdrgania, kompensują wibracje powstające podczas jazdy w takim trybie.Zastosowanie techniki COD powoduje zmniejszenie zużycia paliwa mierzonego wg obowiązujących norm o ok. pięć procent, a podczas jazdy z umiarkowaną prędkością o blisko dwanaście procent.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porady
Audi A6 C7 – Jakie opony pasują do tego samochodu?
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Audi A6 C5 - Typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.