x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Mercedes-Benz Sprinter

14.05.2013, 14:33 przez Bogusław Korzeniowski

Mercedes-Benz Sprinter użyczył swojej nazwy całej klasie aut i stał się na świecie synonimem dużych aut dostawczych o masie całkowitej około 3,5 tony. 

Od zawsze był też motorem innowacji. Tradycje te kontynuuje najnowsze wcielenie modelu, które po raz kolejny ustanawia standardy dzięki pięciu nowym systemom bezpieczeństwa, silnikom spełniającym normę Euro VI i jeszcze bardziej atrakcyjnej stylizacji. Kluczową rolę odgrywa jednak niewielkie zapotrzebowanie na paliwo - nowy Sprinter to najoszczędniejszy samochód w segmencie. Najbardziej ekonomiczna wersja zużywa jedynie 6,3 l/100 km.

Światowa premiera nowych systemów bezpieczeństwa

Sprinter jest od urodzenia pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa. Pięć nowych systemów wspomagania - w tym kilka nowatorskich rozwiązań - pomoże w dalszym ograniczaniu liczb wypadków w segmencie aut dostawczych.

Po raz pierwszy swoją premierę w Sprinterze świętują: asystent bocznego wiatru, montowany jako standard, oraz opcjonalne systemy: sygnalizacji kolizyjnej Collision Prevention Assist i Asystent Martwego Pola.

Asystent bocznego wiatru będzie jedną z funkcji standardowego układu ESP (Electronic Stability Program). Klienci będą także mogli zamówić inne systemy jako osobne opcje lub jako elementy łączone w pakiety wyposażenia. Pozwala to dostosować Sprintera do konkretnych potrzeb.

Dodatkowo, Mercedes-Benz usprawnił prowadzenie Sprintera. Obniżenie podwozia pozwoliło na ograniczenie współczynnika oporu powietrza i zużycia paliwa, a przy okazji - na ułatwienie załadunku i rozładunku.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Test: Mercedes Vito E-CELL - elektryczny model dostawczy
1 komentarz
Testy samochodów
Test: Mercedes Sprinter NGT - prawie idealny
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.