x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa Octavia kombi - miejsce i przestrzeń w najpiękniejszej formie

14.05.2013, 14:45 przez Bogusław Korzeniowski

Z początkiem maja 2013 rozpoczyna się jej sprzedaż w Europie – zaledwie kilka tygodni po starcie Octavii sedan. Od lipca nastąpi także wprowadzenie nowej Octavii kombi 4×4 ze zmodyfikowanym napędem na cztery koła ze sprzęgłem Haldex-5 najnowszej generacji.

Nowa ŠKODA Octavia kombi jest nie tylko przestronna i funkcjonalna, także dobrze wygląda. Główny Stylista ŠKODY, Jozef Kabaň, i jego zespół kompletnie na nowo ukształtowali auto. Nigdy dotąd ŠKODA Octavia kombi nie wyglądała tak dynamicznie i zarazem ponadczasowo elegancko, wyraziście, wartościowo i imponująco na drodze jak trzecia generacja bestsellera. „W Octavii kombi oferujemy miejsce w najpiękniejszej formie”, powiedział Winfried Vahland.

Prawdziwy mistrz przestronności

Nowa ŠKODA Octavia kombi jest wyraźnie większa niż poprzednia i oferuje obszerne wnętrze dla pięciu osób i ich bagażu. Wymiary zewnętrzne i wewnętrzne są takie same dla Octavii kombi i Octavii kombi 4×4. Samochód jest o 90 mm dłuższy (ma prawie 4,66 metra długości) i o 45 mm szerszy (bez lusterek; ma ponad 1,81 metra szerokości) niż poprzednik. Jednocześnie rozstaw osi kombi się zwiększył o 108 mm. Efekt: „wielka jak dom” w zakresie miejsca i przestrzeni. Wersja kombi nowej ŠKODY Octavii, podobnie jak sedan, zachwyca najlepszymi wymiarami przestrzeni w segmencie. W zakresie kilku parametrów kombi oferuje nawet więcej miejsca niż nadzwyczaj przestronna Octavia sedan.

Żaden samochód segmentu kompaktów nie oferuje dłuższego wnętrza i więcej miejsca na wysokości kolan z tyłu. Długość wnętrza nowej ŠKODY Octavii kombi zwiększyła się w stosunku do poprzednika o 33 mm do 1.782 mm. Ilość miejsca na wysokości kolan wzrosła o 26 mm do 73 mm. Oprócz tego teraz jest jeszcze więcej miejsca w osi głowy z przodu i z tyłu (z przodu: 983 mm zamiast dotychczasowych 981 mm; z tyłu: 995 mm zamiast dotychczasowych 984 mm). Wyraźnie zwiększyła się także szerokość w linii łokci: z przodu do 1 454 mm – o 39 mm, z tyłu do 1 449 mm, plus 26 mm. Podobnie szerokość na wysokości ramion w kombi została wyraźnie poprawiona, z przodu do 1 398 mm – więcej o 19 mm, z tyłu do 1 378 mm – więcej o 4 mm.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
SKODA Citigo - nr 1 w 2013
brak komentarzy
Premiery
Nowa SKODA Octavia Combi
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.