x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Peugeot 508 - początek sukcesu

29.05.2012, 08:56 przez Bogusław Korzeniowski

Chociaż zgrabna sylwetka maskuje jego rozmiary, następcy modelu 407 bliżej do aut klasy wyższej średniej niż średniej. Modele klasy średniej w ostatnich latach bardzo urosły i często spełniają w koncernach połączenie dotychczasowych wersji i modeli luksusowych. Pozwala to firmom zadowolić dotychczasowych klientów dając im namiastkę luksusu, ale jednocześnie sięgnąć po nowego klienta wyposażając model w duże silniki.

Peugeot 508 nadwozie

Typowym przykładem tego jest prezentowany właśnie Peugeot 508. Pojazd ma długość 479 cm, szerokość 185 cm (z lusterkami aż 206 cm) i rozstaw osi 282 cm, czyli wymiary do niedawna zarezerwowane dla samochodów z „wyższych sfer” (rozstaw osi jest większy od Peugeot 407 o ponad 9 cm). To nawiązanie do modeli droższych widać także w przypadku opracowania stylistyki sugerującej prestiżową limuzyną. Przekonują o tym nie tylko proporcje rozstawu osi, zwisów i wysokości nadwozia, ale także dbałość o stylistykę bryły. Pojazd wygląda – jak powiedział stylista - jakby został „wyrzeźbiony z jednolitej bryły”, co odzwierciedla dążenie do osiągnięcia eleganckiego wyglądu, solidnej konstrukcji oraz wysokiej jakości wykonania.

W przedniej części uwagę przykuwają przede wszystkim elementy osłony chłodnicy, robiące wrażenie unoszących się oraz reflektory o wyraźnie zaznaczonych konturach, podobnie jak pas świateł LED widoczny w dzień i po zmroku. Z kolei w tylnej części trzy czerwone „pazury” kryją trzy rzędy świateł LED. 

Peugeot 508 Wnętrze

Także wnętrze odzwierciedla stylistykę nadwozia pojazdu, czyli wysoką jakość, czystość formy i elegancję. Zminimalizowano szczeliny pomiędzy sąsiadującymi elementami, a użyte materiały, precyzyjne wykończenie i trwałość poszczególnych elementów  oraz faktura i elementy dekoracyjne są znacznie bardziej dopracowane niż w modelu klasy średniej. Atmosfera kabiny to nie tylko efekt dobrej jakości materiałów. To także zasługa wyrafinowanego stylu połączonego z zaawansowanym technologicznie wyposażeniem, które zwiększa przyjemność podróżowania zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Kolorowy wyświetlacz Head-Up (z ekranem nawigacji satelitarnej), czterostrefowa klimatyzacja, „adaptacyjne światła drogowe”, „bezkluczykowy” dostęp i rozruch, automatyczny, elektryczny hamulec ręczny, sterowana elektrycznie funkcja masażu odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy, system nawigacji WIP Nav Plus, system audio Hi-Fi firmy JBL: systemy te, dostępne standardowo lub w opcji, w zależności od wersji, podkreślają ekskluzywny charakter modelu 508.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Peugeot 207 - poradnik kupującego
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Peugeot 508 RXH - konkurent Audi Allroad
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.