x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Skoda Octavia 4x4

14.05.2013, 16:04 przez Bogusław Korzeniowski

Nowa ŠKODA Octavia kombi 4×4 oferuje wygodę samochodu z napędem na cztery koła: większy moment napędowy na śliskiej nawierzchni, optymalne właściwości terenowe i możliwość wjeżdżania pod górę oraz korzystne rozłożenie masy na osiach.

Osiągnięto to dzięki napędowi na cztery koła z zastosowaniem sprzęgła Haldex najnowszej, piątej generacji. Umożliwia ono napęd na cztery koła i elektronicznie kontroluje rozdział mocy na przednią i tylną oś. Zaletą jest inteligentne rozłożenie momentu obrotowego pomiędzy osie i poszczególne koła. Podczas normalnej jazdy większość mocy będzie skierowana na przednią oś. Kiedy potrzebny jest większy moment obrotowy albo koła potrzebują lepszej przyczepności, bezstopniowo jest włączany napęd na tylne koła. Standardowo montowana elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego EDS zapewnia optymalne zachowanie podczas lekkiej jazdy terenowej.

Dynamiczna i funkcjonalna stylistyka

Nowe ŠKODA Octavia kombi i Octavia kombi 4×4 łączą wysoką funkcjonalność z dynamiczną elegancją. Ich stylistyka ujmuje czystością formy, precyzją i doskonałymi proporcjami – od przodu po tył. Podczas gdy przód wygląda tak samo jak front Octavii sedan, inny jest wygląd boku i tyłu. Widok z boku tchnie czystą dynamiką. Doskonale harmonizują linie, powierzchnie, wygląd szyb i proporcje. Rozstaw osi większy w porównaniu z poprzednim modelem o prawie 11 cm (2.686 mm v. 2.578 mm) podkreśla pełne siły proporcje nowego modelu. Taki sam efekt ma zwis przedni skrócony do 886 mm (Octavia II: 915 mm). Długość całkowita nowej Octavii kombi wynosi 4.659 mm, czyli trzecia generacja jest dłuższa o 90 mm od poprzedniego modelu. Długość i szerokość kombi są identyczne z wymiarami Octavii sedan. Mierząc 1.465 mm wzrostu, Octavia kombi jest o 4 mm wyższa niż sedan.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Skoda Octavia III już w salonach!
brak komentarzy
Premiery
Nowa SKODA Octavia Combi
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.