x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Land Cruiser J100. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

20.05.2013, 13:57 przez marta

Toyota Land Cruiser J100 to samochód, w którym połączono ponadczasowy wygląd pięknego auta terenowego z bardzo luksusowym i przestronnym wnętrzem. Dzięki temu auto przypadło do gustu nie tylko tym, którzy lubią poszaleć po wyboistych drogach, błocie, czy większym śniegu ale także i prezesom dużych firm, którzy wielkim autem dostojnie poruszają się po ulicach wielkich miast.

Czas mija, a Toyota Land Cruiser J100 nadal zachwyca urodą, wyposażeniem i doskonałymi walorami technicznymi. Nic zatem dziwnego, że jest obiektem marzeń wielu osób. 
Z racji wysokiej ceny jest to nadal auto ekskluzywne (50 000 zł może nie wystarczyć na kupno auta z 1998 roku, dodatkowo trzeba mieć przygotowane co najmniej kilka tysięcy na naprawy i wymiany). Ekskluzywność tego modelu wiąże się także z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów utrzymania, związanych z bardzo wysokim spalaniem i serwisowaniem. W zamian otrzymać można jednak nieprzeciętne auto, które w przeciwieństwie do większości modeli bardzo wolno traci na wartości. 

Seria J100 to najbardziej elitarne auta w rodzinie Land Cruiser. Auta pojawiły się w salonach w 1998 roku i były produkowane do 2007 roku. Pięciodrzwiowe maszyny miały 4,89 m długości, 1,94 m szerokości i 1,92 m wysokości. Samochody były wyposażane w pneumatyczne zawieszenie z regulacją wysokości. Auta wyposażone były w stały napęd na cztery koła z centralnym mechanizmem różnicowym. Wielbicieli jazdy w terenie cieszy za to blokada tylnego mostu, blokada dyferencjału i reduktor.

W 2003 roku przeprowadzono pierwszy facelifting, w ramach którego zmieniono kształt tylnych lamp i dokonano kosmetycznych zmian w wyglądzie pasa przedniego. Zmieniono także wygląd konsoli środkowej we wnętrzu auta. W 2005 roku auto przeszło kolejny facelifting, w czasie którego dodano m in ekran multimedialny w konsoli. 

Co znajdziemy pod maską Land Cruisera J100? Auto było wyposażane w ośmiocylindrowe silniki benzynowe 4.7 l 32V (235 KM, 238 KM) i sześciocylindrowe turbodoładowane silniki wykorzystujące pompę wtryskową 4.2 l TD 24V (205 KM), dostępne także w wersji biturbo (z dwiema turbosprężarkami – moc 250 KM). Sporadycznie w innych krajach europejskich spotkać można auta z silnikami benzynowymi o pojemności 4.5l i mocy 224 KM (poza Europą sprzedawano także auta z trwałym silnikiem diesla 4.2D, który mógł jeździć nawet na paliwie najgorszej jakości).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota RAV 4 II. Typowe problemy. Poradnik kupującego.
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Toyota Urban Cruiser - krążownik na ulicach miast
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.