x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Odświeżona Skoda Superb

27.05.2013, 15:37 przez Bogusław Korzeniowski

Pierwsza generacja Superba (premiera 2001) miała charakter klasycznej limuzyny, natomiast druga, która miała premierę w 2008, wyróżnia się nowymi rozwiązaniami pozwalającymi na większe możliwości wykorzystania.

Dzięki rozwiązaniu Twindoor samochód może być limuzyną lub liftbackiem. Superb w wersji kombi jest dostępny od 2009. Najnowsze gruntowne odmłodzenie dalej podnosi rangę flagowego modelu marki.

Superb z atrakcyjnymi elementami nowej stylistyki ŠKODY

Samochód ma zupełnie nowy przód i tył a także świeże wnętrze. Samochód ucieleśnia elegancję i suwerenność dzięki czystym liniom, precyzyjnej jakości i zrównoważonym proporcjom. Przód został zaprojektowany na nowo aż po słupki A. Atrapa chłodnicy, logo, reflektory i światła przeciwmgłowe, zderzak, błotniki i pokrywa silnika są nowe. Nowe logo ŠKODY jest umieszczone teraz w widocznym miejscu, pośrodku lekko pochylonej pokrywy silnika. Zaprojektowane całkowicie od nowa reflektory przekazują szczególnie wyrazisty charakter „twarzy” nowego Superba. Superb ma teraz po raz pierwszy biksenonowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED i kierunkowskazy LED.

Tył samochodu także został zaprojektowany całkowicie na nowo. Stylistyka tyłu jest jasna, czysta i precyzyjna; wszystko jest na swoim miejscu. Kształt lamp został zinterpretowany na nowo – światła tylne w kształcie litery C lśnią jeszcze jaśniej niż dotychczas. Po raz pierwszy w ŠKODZIE Superb trzy paski świetlne tworzą charakterystyczne dla marki tylne światła w kształcie litery C. We wszystkich wersjach świecą tu diody LED. Dwa nowe kubistyczne trójkąty są kolejnym elementem nieomylnie kojarzonym z nową stylistyką ŠKODY. W kombi są przetłoczeniami, a w limuzynie są widoczne w kształcie lamp.

Oczywiście Superb w dalszym ciągu ma przemyślane rozwiązanie pokrywy bagażnika o nazwie Twindoor. Dzięki temu unikalnemu i opatentowanemu rozwiązaniu bagażnik można otworzyć na dwa sposoby: można albo otworzyć samą pokrywę bagażnika tak, jak w limuzynie, albo wraz z tylną szybą. W całkowicie odnowionym Superbie korzystanie z tego rozwiązania jest prostsze, z osobnym przyciskiem dla obu sposobów otwierania pokrywy bagażnika. Nie trzeba już naciskać specjalnego przycisku przełączającego.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Odświeżony SuperB
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Skoda Superb II - co się w niej psuje?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.