x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Skoda Superb Kombi - meamorfoza

29.05.2012, 09:01 przez Bogusław Korzeniowski

Czeski producent ma w swej ponad stuletniej historii (pierwszy czterokołowy model pochodzi z roku 1905) trzy okresy rozwoju. Pierwszy przypada na czas do II wojny światowej. Drugi to produkcja pod patronatem ZSRR. Trzeci zaś to zaangażowanie w firmie koncernu Volkswagena.

W pierwszym okresie powstawały automobile sportowe, ale także luksusowe i reprezentacyjne, a czeski producent był znany na równi z Daimlerem czy Rolls Royce’em. Drugi okres to czas produkcji planowanej „dla dobra państw socjalistycznych” i ograniczenie własnych inicjatyw konstruktorskich. Po tej stagnacji, czeska Skoda, idąc za namową strategów motoryzacji, podpisała umowę z VW. Początkowo oferowane były zmodernizowane wersje dotychczas produkowanych modeli, ale wprowadzenie nowych serii rozpoczęło kolejną erę w historii firmy.

Mamy właśnie okazję zaprezentować model, który utrafił w gust klientów indywidualnych i flotowych. Szczególnie menagerowie dużych korporacji doceniają ten produkt, gdyż za kwotę przyznaną na zakup samochodu, mają pojazd większy i lepiej wyposażony niż konkurencja. A dodatkowo większość rozwiązań pochodzi z samochodów Volkswagen, co daje pewność jakości. I nie jest to już „tani modelik Skody”, ale prawdziwy członek rodziny Volkswagena.

Skoda Superb Kombi Zacznijmy jednak od początku…

Superb kombi to prawdziwy statek flagowy, do którego zmieszczą się: piłki, drużyna koszykówki, a nawet całe boisko. Model mający rozstaw osi 276 cm, ma długość 484 cm, szerokość 182 m i wysokość 151 cm. Do tego bagażnik ma pojemność 633 litry, a przy złożonych siedzeniach tylnych aż 1865 litrów. Podobne wymiary ma Volkswagen Passat kombi, ale jego rozstaw osi jest mniejszy o 5 cm, długość jest mniejsza o 7 cm a bagażnik ma od 603 do 1 731 litrów. Ten ogromny samochód Skody nie tylko zapewnia komfort jazdy zrealizowany dużym rozstawem osi (brak wahnięć nadwozia na przejeździe przez garby poprzeczne) i dużym rozstawem kół (lepsza przyczepność na zakrętach i brak znoszenia bocznego). Także wyposażenie oferuje dodatki, jakich nie powstydzi się najnowocześniejszy model grupy Volkswagen. Prezentowany SuperB Elegance mający czarny perłowy lakier (opcja za 2 200 zł) i elektrycznie sterowane okno dachowe (dopłata 4 900 zł), oraz koła na obręczach ze stopów lekkich 17 cali (standard), miał wewnątrz skórzaną tapicerkę GLAMOUR (dodatek za 7 000 zł), oraz skrzynię biegów DSG (6 biegów DSG dopłata 10 600 zł).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Skoda Octavia II - typowe usterki
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Skoda Superb II - co się w niej psuje?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.