x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kangoo zmienia się i modernizuje

04.06.2013, 18:55 przez Bogusław Korzeniowski

Marka Renault odnawia gamę Kangoo. Nowy przód jest obecnie zgodny z nową stylistyką Renault i jest zróżnicowany dla wersji osobowych, dostawczych i Z.E

Nowe Kangoo zwraca uwagę zdecydowanym designem. Błotniki tracą swój krągły kształt, a ich linia staje się bardziej napięta i wyprofilowana. Przód jest typowy dla nowej stylistyki marki. Pojawia się powiększone logo kontrastujące z czarną osłoną chłodnicy i zmienione światła podkreślające zaawansowanie technologiczne i wyższą jakość nowego modelu. Światła o migdałowym wykroju są obecnie bardziej wyraziste. Zmieniono przód, maskę i błotniki, aby uzyskać solidny wygląd. Masywny zderzak o krągłym zarysie, mocno wysunięty w stosunku do maski, nadaje autu zdecydowany wygląd.

Kombivan, furgonetka i wersja Z.E. są obecnie bardziej zróżnicowane

Wersje kombivana, furgonetki i Z.E. są obecnie bardziej zróżnicowane niż w poprzedniej generacji tego modelu.

W kombivanie pojawiają się dwie chromowane listwy po obu bokach również chromowanego logo, kontrastujące z innymi elementami wykończenia w błyszczącym czarnym kolorze. Grill ma bardziej zaokrąglony kształt u podstawy, zgrabnie wpasowany w zderzak w kolorze nadwozia (w zależności od wersji). Czarne klosze reflektorów kojarzą się ze światem samochodów osobowych. Przedłużenia tylnych świateł są w tej wersji czerwone.

Furgonetka jest wyposażona w czarny zderzak o ziarnistej fakturze, mniej wrażliwy na drobne stłuczki, stanowiące nieodłączny element intensywnej eksploatacji. Przedłużenia tylnych świateł są również czarne. Chromowane logo wybija się na czarnym tle o ziarnistej fakturze.

Dostępny jest również pakiet Style, zapewniający bardziej dynamiczny wygląd auta. Obejmuje on:

-  wstawki w kolorze szarym,

-  czarne klosze reflektorów,

-  osłonę prowadnicy bocznych przesuwnych drzwi w kolorze nadwozia (w wersjach L1),

-  elementy tylnego zderzaka w kolorze nadwozia

-  światła przeciwmgłowe.

Przynależność Nowego Kangoo Z.E. do świata samochodów elektrycznych podkreśla niebiesko wykończone logo, dwie chromowane listwy na przodzie oraz przedłużenia tylnych świateł. Klosze tylnych świateł są również chromowane, z lekkim niebieskawym odcieniem. Wersja ta jest wyposażona w zderzak oferowany w furgonetce i czarne klosze reflektorów, stanowiące element wyposażenia kombivana. Podobnie jak w ZOE, gniazdo do ładowania zostało w Nowym  Kangoo Z.E. przeniesione pod logo, na osłonie chłodnicy. Kierowca może do niego podłączyć przewód dostarczany wraz z samochodem i umożliwiający ładowanie z domowego Wall Boxa w czasie od 6 do 9 godzin lub z publicznego terminala.

Bardziej nowoczesne wnętrze

Najważniejsze zmiany wprowadzone w ramach nowej fazy obejmują również wnętrze auta. W zmienionej kabinie pojawiła się nowa, bardziej nowoczesna centralna konsola. Jej design i czarny błyszczący lakier przypominają rozwiązanie zastosowane w Nowym Clio oraz modelach Captur i ZOE. Atrakcyjnie wyglądająca konsola mieści panele sterowania klimatyzacją i radioodbiornikiem. W ofercie jest również dostępny multimedialny system Renault R-Link. Skupia on w jednym miejscu wszystkie funkcje multimedialne (nawigacja, radio, zestaw głośnomówiący Bluetooth®, gniazda do podłączania przenośnych urządzeń audio itp.), wyświetlane na dużym ekranie dotykowym.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Kangoo II. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
brak komentarzy
Aktualności
Nowe Renault Kangoo Express
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.