x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Peugeot 5008 2.0 HDI Allure - rodzinny myśliwiec

15.06.2013, 17:51 przez Paweł

Minivany to zazwyczaj samochody do bólu praktyczne. Pojazdy, w których walory użytkowe często przedkłada się nad ich wygląd czy przyjemność z prowadzenia. W przypadku Peugeota 5008 mamy do czynienia ze złotym środkiem. 

Od środka też zaczniemy, bo właśnie wnętrze tego samochodu zrobiło na mnie największe wrażenie. Mogę je porównać do apartamentu na najwyższym piętrze. Apartamentu, w którym otuleni dźwiękami płynącymi z highednowego zestawu audio będziemy podziwiać rozpościerającą się za wielkimi oknami panoramę miasta. Podobnie jest za kierownicą 5008. Ogromna przednia szyba w połączeniu ze sporymi bocznymi oknami i wysoką pozycją za kierownicą oraz wielkimi bocznymi lusterkami sprawia, że widzimy bardzo dużo, w każdym kierunku. Wrażenia wizualne potęguje ogromne (1,69 m2) okno dachowe, które od przedniej szyby dzieli wyjątkowo cienka linia, i które w zasadzie zajmuje niemal całą powierzchnię dachu.

Aby móc bardziej skupić się na podziwianiu widoków podczas podróży, postanowiłem oddać kierownicę i zająć miejsce na środkowym fotelu w drugim rzędzie. Jestem niemal pewien, że będzie to ulubione miejsce każdego siedmiolatka. Widok stamtąd jest niesamowity, a udekorowane chmurami błękitne niebo przez szybę w dachu wygląda znacznie lepiej niż na żywo. Tutaj muszę dodać, że drugi rząd siedzeń zapewni komfortowe warunki podróżowania trójce dorosłych pasażerów, tym bardziej że każdy z trzech niezależnych foteli umożliwia regulację nachylenia oparcia. Zazwyczaj jednak z tyłu częściej niż dorosłych wozimy dzieci, dlatego też każdy z foteli został wyposażony w mocowania isofix, które pozwalają na bardzo szybki i, co ważne, bezpieczny montaż fotelika dziecięcego.

Siedząc z tyłu, podobnie jak siedmiolatek, szybko znudziłem się oglądaniem chmur i przystąpiłem do intensywnej eksploracji otoczenia. Niemal natychmiast odkryłem element wyposażenia Peugeota, który zagwarantuje komfortową i spokojną podróż rodzicom jadącym z przodu, gdy na tylnych siedzeniach będą siedzieć dzieci w różnym wieku. Otóż w zagłówkach przednich foteli umieszczono ekrany, na których można wyświetlać obraz z dwóch niezależnych źródeł. W raz z ekranami w zestawie otrzymujemy dwie pary bezprzewodowych słuchawek. (Za trzeci komplet słuchawek trzeba dopłacić 490 zł). Tym sposobem, podróżując z dzieciakami w różnym wieku, każdemu możemy puścić inną bajkę dopasowaną do jego wieku, albo podłączyć konsole do gier i mieć chwilę spokoju w trakcie jazdy. Pochwalić należy producenta, za to że zadbał, aby ten rzadko spotykany tylny system multimedialny nie rzucał się zbytnio w oczy. Do obu przednich zagłówków mamy wygodne zdejmowane  pokrowce w kolorze tapicerki. Wróćmy teraz do przodu. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Volkswagen Touran – niepozorny, ale...
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Chevrolet Orlando - recepta na rodzinny samochód
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.