x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

TEST Mercedes Viano – busik klasy Premium

19.06.2013, 22:10 przez Bogusław Korzeniowski

Prezentacja modelu klasy bus jest dość problematyczna. Trudno bowiem zwracać uwagę na walory jezdne, gdyż zakup tej wersji z pewnością nie będzie wynikiem czyjegoś pozytywnego wrażenia z zakresu jazdy.

Bez sensu też pisać o fantastycznym wnętrzu, gdyż… co może być fajnego w małym busiku. Jednakże przedstawiając ten pojazd chciałem zwrócić uwagę na dwa aspekty, które zaobserwowałem przez wiele lat obcowania w samochodowym świecie.

Pierwszy to fakt, że podczas zagranicznych prezentacji  dziennikarze są przewożeni busikami z lotniska na miejsce firmy prezentacji. Mam więc rozeznanie jak poszczególne modele są wykończone, jaką mają tapicerkę wewnątrz i jaki komfort gwarantują. W tym wypadku Mercedes Viano jest bez wątpienia liderem jeżeli chodzi o komfort takich modeli. Dotyczy to zarówno wykonania i ergonomii przestrzeni pasażerskiej, systemu przewietrzania (ogrzewanie i klimatyzacja), komfortu akustycznego, ale także łatwości zajmowania miejsca we wnętrzu. Słowem klasa Premium wśród takich modeli.

Druga przygoda, jaką miałem z Viano była, gdy pojazdem tym wieziono mnie z lotniska we Frankfurcie do miejscowości Wörth, gdzie odbywały się obchody 60-tej rocznicy rozpoczęcia produkcji Unimoga (więcej o tym czytaj w teksie Unimog nie ma rzeczy niemozliwych  ). Ponieważ byłem jedyną osobą w samochodzie, przez ponad 100 km jazdy rozmawiałem z kierowcą na różne tematy, między innymi o jego pracy. Powiedział mi wówczas, że jeżdżąc w firmie różnymi modelami jak Klasa E, Audi A6, czy Viano najmniejsze zmęczenie odczuwa po jeździe Viano, pomimo pokonywanie tym modelem największych tras.

Właśnie pamiętając te dwa aspekty, podszedłem w centrali Mercedesa w Warszawie do modelu Viano, aby rozpocząć trwającą tydzień jadę.

Mercedes Viano - elegancja już na pierwszy rzut oka

Pojazdy Viano kupowane są głównie przez hotele, oraz duże korporacje jako modele prestiżowe do wożenia ważnych gości. Stąd też cechą bardzo istotną jest dynamiczny i reprezentacyjny charakter karoserii. Wprawdzie model powstał na bazie dostawczego Vito, ale już najpierwszy rzut oka widzimy, ze jest to model notowany kilka „pięter wyżej”.  Osłonę chłodnicy można od razu rozpoznać po trzech lamelach w kolorze srebrnym z chromowanymi listwami, a przedni zderzak przyciąga wzrok zintegrowanym spojlerem i aerodynamicznymi krawędziami. Również wyrazisty tył samochodu zachwyca sportową stylizacją. Uwagę zawracają przede wszystkim obniżony zderzak oraz światła tylne z czarnymi, osłonami imitującymi szkło. Otwieramy wiec elektrycznie przesuwne drzwi z boku i…

We wnętrzu Mercedesa Viano- elegancji ciąg dalszy

Szlachetne materiały i kolory, staranne wykonanie wszystkich elementów oraz liczne praktyczne rozwiązania szczegółowe sprawiają, że wnętrze Viano zachęca jeszcze bardziej. Wysokiej jakości wyposażenie skórzane „Lugano” zwiększa wizualną elegancję wnętrza oraz wzmacnia wrażenia sensoryczne. Przejrzyście zaprojektowany, ergonomiczny kokpit wyróżniają miękkie i niezwykle miłe w dotyku wysokogatunkowe powierzchnie typu Softtouch. Ich szlachetną ozdobą są eleganckie listwy ozdobne. Po pierwszym sympatycznym wrażeniu po otwarciu drzwi kolejne miłe zaskoczenie…

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Test: Mercedes Vito E-CELL - elektryczny model dostawczy
1 komentarz
Testy samochodów
Test: Mercedes Viano 125 Limited Edition
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.