x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Technologia w służbie kierowcy

20.06.2013, 13:17 przez marta

Postęp techniczny sprawia, że bycie kierowcą w dzisiejszych czasach jest coraz przyjemniejsze, łatwiejsze, bezpieczniejsze. I chodzi nie tylko postęp w dziedzinie motoryzacji.

Dzisiejszy kierowca ma do dyspozycji także szereg gadżetów, które niegdyś dostępne były tylko dla wybranych albo nawet widziane jedynie na filmach o agencie 007. I co najważniejsze, ich cena przeciętnego zjadacza chleba nie przyprawia o zawrót głowy. Wybraliśmy dla Was kilka takich propozycji z asortymentu zaprzyjaźnionego sklepu Spy Shop!

Alkomaty

Posiadanie alkomatu przestało być już domeną mundurowych. I całe szczęście – można rzec. Coraz częściej kupujemy alkomat na własne potrzeby, by nie snuć niepotrzebnych i jakże niebezpiecznych domysłów – czy to następnego ranka po hucznej imprezie czy kilka godzin po uroczystym obiedzie, okraszonym lampką (albo dwoma) dobrego wina.

Zakup taki rozwiązuje wszystkie nasze dylematy w tym zakresie. I, jak się okazuje, wcale nie opróżnia kieszeni.

Sieć sklepów SpyShop od lat propaguje modę na badanie zawartości alkoholu w organizmie i oferuje całą gamę firmowych, wysokiej jakości urządzeń, przeznaczonych do tego rodzaju pomiarów. Zdaniem ekspertów, warto zainwestować w dobre jakościowo i jednocześnie estetyczne oraz tanie urządzenie. - Nasz alkomat jest mały i poręczny: zmieści się w kieszeni, torebce bądź schowku samochodowym. To naprawdę niedrogi i przydatny mechanizm, dzięki któremu możemy zyskać psychiczny komfort i uchronić siebie i swoich bliskich przed tragedią - mówi Paweł Wujcikowski, fachowiec ze sklepu detektywistycznego Spy Shop. – Uważam, że musimy pracować nad swoją narodową mentalnością; posiadanie alkomatu to przecież nic wstydliwego. Wręcz przeciwnie, podobny zakup świadczy o naszej kulturze jazdy, rozsądnej samokontroli oraz dbałości o zdrowie i życie swoje i innych.

Jeśli przeznaczymy na zakup alkomatu 200 zł, będziemy mieć całkiem spory wybór. Natomiast najtańsze urządzenie tego typu, którego wskazaniom można zaufać, da się kupić już za niecałe 100 zł.

Zobacz: Niedrogie i dobre alkomaty  

Wkrótce w naszym serwisie ukaże się test alkomatów – sprawdzimy, jak rzetelne są te urządzenia i które z nich naprawdę warto kupić.

Rejestratory trasy

O rejestratorach trasy słyszeli niemal wszyscy, w niektórych krajach (na przykład w Rosji) ich użycie jest powszechne. Ale czy to tylko taka „zabawka” nagrywająca obraz trasy, na przykład malowniczych górzystych terenów, jakie przemierzaliśmy w czasie wakacji?

Okazuje się, że to tylko jedna z funkcji tego typu urządzeń, które posiadają znacznie bardziej rozbudowane – i praktyczne możliwości.

Taki rejestrator może być swego rodzaju samochodową czarną skrzynką. Dane, jakie zapisze, mogą być pomocne w określeniu przyczyn ewentualnego wypadku czy kolizji i ustaleniu odpowiedzialności kierowcy. Dzięki temu może chronić przed fałszywymi oskarżeniami czy próbami wyłudzenia.

Urządzenie to zapisuje bowiem, prócz obrazu rejestrowanego najczęściej w polu widzenia 120 stopni, także dźwięk oraz – w zależności od klasy urządzenia – również dane z czujnika przeciążeń, dostarczającego ważnych informacji przy zapisie przebiegu wypadku. Jeśli urządzenie posiada wbudowany moduł GPS, może zapisywać lokalizację, kierunek poruszania się i prędkość, a dane te da się nanieść na interaktywne mapy.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Mazda 5. Typowe usterki. Poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Wypadek. Ostrzeżenie.
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.