x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Zostań kierowcą wyścigowym Nissana

24.06.2013, 21:34 przez Bogusław Korzeniowski

Firmy Nissan oraz Sony Computer Entertainment Polska rozpoczynają eliminacje do drugiej w Polsce, a piątej na świecie, największej z dotychczasowych, edycji Gran Turismo Academy.

To niepowtarzalna okazja dla graczy i wielbicieli szybkiej jazdy, aby z wirtualnego toru przenieść się na największe tory wyścigowe na świecie. W tegorocznej edycji wezmą udział reprezentacje rekordowej liczby państw, a kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo®6 - niezwykle oczekiwanego tytułu, który ukaże się pod koniec roku 2013.

Od czasu pierwszej GT Academy w 2008 roku ta popularna impreza, będąca pomostem między światem wyścigów wirtualnych i rzeczywistych, przyciągnęła ponad 2 miliony chętnych, zarówno graczy, jak i entuzjastów sportów motorowych. Rywalizowali oni ze sobą o zdobycie szansy zostania kierowców teamu Nissan. Sześciu dotychczasowych zwycięzco GT Academy, która objęła zasięgiem Europę, USA, Niemcy, Rosję, Bliski Wschód i RPA, reprezentuje barwy Nissana w największych imprezach motorowych na świecie. W tym roku Polska już po raz drugi w historii GT Academy dołączy do europejskich rozgrywek, rywalizując w jednej grupie z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Eliminacje do GT Academy w Polsce 2013 ruszają już wkrótce, a wziąć w nich udział można na dwa sposoby - za pośrednictwem sieci w PlayStation Network lub podczas organizowanych przez polski oddział PlayStation eliminacji na żywo. Na poziomie krajowym wyłonionych zostanie 4 zwycięzców rozgrywek ONLINE oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas IMPREZ NA ŻYWO.

Eliminację online

Eliminacje online rozpoczną się 2 lipca o godzinie 10:00 czasu polskiego i będą trwać do 29 lipca 2013 roku, do godziny 0:59 czasu polskiego. Aby wziąć udział w GT Academy 2013 wystarczy pobrać darmowe i całkowicie nowe GT Academy Qualification, które w tym roku zostało oparte na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran TurismoR6. Ośmiostopniowe kwalifikacje, przygotowane przez legendarnego twórcę Gran TurismoR, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Próby mają na celu sprawdzenie rożnych umiejętności wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają cztery tygodnie na ukończenie eliminacji, poczynając od prowadzenia Nissana z napędem na tylną oś i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, aż do ustanawiania jak najlepszych czasów przejazdów w trudnych warunkach pogodowych. Czterech najszybszych graczy przejdzie do finału grupowego, w którym polscy zawodnicy zmierzą się z graczami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

Eliminacje na żywo

Dla osób, które nie posiadają PlayStaion 3, Sony Computer Entertainment Polska przygotowało specjalne IMPREZY NA ŻYWO, które odbędą się w centrach handlowych w sześciu miastach Polski. Będzie to: Gdańsk, Poznań, Wrocław, Krąków, Warszawa i Katowice. Wszyscy chętni, którzy podejmą wyzwanie PlayStation i zdecydują się sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy wyścigowej, zmierzą się na specjalnym wirtualnym torze.

Dwóch najlepszych uczestników ze wszystkich eliminacji spośród wszystkich imprez w sześciu miastach, którzy osiągną najlepsze czasy, awansują do kolejnego etapu rozgrywek.

Miejsce i termin eliminacji na żywo:

  1. GDAŃSK: Galeria Bałtycka 29-30 czerwca
  2. POZNAŃ: C.H. Malta 6-7 lipca
  3. KRAKOW: Galeria Krakowska 13-14 lipca
  4. WROCŁAW: C.H Magnolia 20-21 lipca
  5. WARSZAWA: Złote Tarasy 27-28 lipca
  6. KATOWICE: Silesia 3-4 sierpnia

Wszyscy uczestnicy Gran Turismo Academy 2013 muszą spełnić cztery warunki: mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy, mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStationRNetwork.

Zgodnie z regulaminem GT Academy najszybsi gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier staną do rywalizacji w wielkim finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wtedy też zmagania przeniosą się z przestrzeni wirtualnej do prawdziwych kokpitów samochodów wyścigowych Nissana. Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w emocjonującym międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy. Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, uznawany za jeden z najlepszych na świecie, aby zdobyć kwalifikację do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejszą z nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo.

()

Podobne artykuły

Technika
Alfa 4C stosunek masy do mocy w jak wyścigówce
1 komentarz
Aktualności
Aktywne bezpiczeństwo w wyścigowym Audi
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.