x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Suzuki Alto - mieszczuch w dwóch wersjach

26.06.2013, 09:54 przez Bogusław Korzeniowski

Alto to klasyczny samochód przeznaczony do jazd miejskich. Kompaktowe wymiary pojazdu pomagają mu swobodnie poruszać się po zatłoczonych ulicach miast, a parkowanie na niewielkiej przestrzeni jest proste i przyjemne.

Dodatkowo Alto, dzięki krótkim zwisom i niewielkiemu promieniowi skrętu (zaledwie 4,5 m) jest bardzo zwrotnym modelem.

Kabina Alto prezentuje funkcjonalny styl. Ergonomiczna deska rozdzielcza z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami i przełącznikami pozwala szybko i precyzyjnie kontrolować pojazd. Dopracowano także miejsce kierowcy i kierownica i dźwignia zmiany biegów doskonale leżą w dłoniach, a przednie fotele zapewniają komfortowe oparcie i bezpieczeństwo.

Ponieważ w miejskim samochodzie problemem jest przestrzeń bagażowa, konstruktorzy Suzuki zajęli się tym problemem. W efekcie w zależności od potrzeb można  złożyć oparcie tylnej kanapy uzyskując ponad 770 litrów użytecznej przestrzeni  Jednak bagażnik za tylną kanapą z oparciem ustawionym w pozycji pionowej oferuje tylko 129 litrów objętości, wystarczające na codzienne zakupy lub torbę podróżną.

Suzuki Alto napędza nowoczesny 3-cylindrowy silnik benzynowy 1.0, wykonany w technologii DOHC z 4 zaworami na cylinder, osiągający moc 68 KM. Blok i głowica silnika wykonane są z aluminium, co pozwoliło zredukować jego masę. Zapewnia on dynamiczną jazdę przy niewielkim zużyciu paliwa, które wynosi średnio tylko 4,4 l/100 kilometrów. Rekordowo niskie zużycie paliwa jest możliwe również dzięki aerodynamice pojazdu (współczynnik Cx = 0.30) oraz niskiej masie własnej.

Pojazd jest oferowany w dwóch poziomach wyposażenia: Club (cena 36 900 zł) i Comfort (38 900 zł). Wersje te różnią się doposażeniem wersji Comfort w poduszki boczne (pakiet bezpieczeństwa jest w obydwu modelach), elektrycznie sterowane szyby, centralnego zamka oraz klimatyzacji i radio.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Samochody używane
Suzuki Vitara V6 - czy warto kupić?
1 komentarz
Testy samochodów
Test: Opel Agila vs Suzuki Splash
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.